آب اکسیژنه

آب اکسیژنه

نام تجاری: آب اکسیژنه

موجودی: تماس بگیرید!

قیمت محصول: تماس بگیرید!

آب اکسیژنه (به انگلیسی :Hydrogen peroxid) که با اسامی همچون هیدروژن دی اکساید، هیدروژن پراکساید، آب اکسیژن و هیدروژن پراکسید مشهور و شناخته شده است. یک ماده اکسید کننده قوی است که به صورت تجاری در محدوده غلظت وسیع در بازار وجود دارد.

شما از طریق استفاده صنعتی یا قرار گیری در محیط، می توانید در معرض آن قرار گیرید. (قرار گرفتن در معرض مقادیر کم آن، ممکن است در اثر استفاده در خانه رخ دهد. قرار گرفتن در معرض مقادیر بالا آن، در استفاده های صنعتی اتفاق می افتد.) تحریک چشم ها، گلو، راه هوایی تنفسی و پوست، عوارض قرار گیری گیری در معرض هیدروژن پراکسید است. نوشیدن مایع غلیظ آن می تواند اثرات خفیف تا شدید گوارشی ایجاد کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه خرید آب اکسیژنه و قیمت آب اکسیژنه، تا انتهای این مطلب همراه بمانید.


مطالب ارائه شده در مورد آب اکسیژن


۱- اطلاعات محصول با CAS : 7722-84-1 ( مشخصات و اطلاعات خرید  آب اکسیژنه )

مشخصات و اطلاعات فنی هیدروژن پراکسید که جهت خرید آب اکسیژنه مورد نیاز است، در جدول زیر نشان داده شده است.

مشخصات فنی و اطلاعات محصول
نام  تجاری مادهآب اکسیژنه
نام آیوپاک مادههیدروژن دی اکساید
فرم ماده | حالت فیزیکیمایع
گریدخوراکی، صنعتی و آزمایشگاهی
کشور تولید کنندهایران، آلمان، ترکیه، کره
وزن هر بشکه۶۰ کیلوگرم
برند محصولات ماپاشا ترکیه – اوبیک آلمان – سولوی بلژیکدگوسا آلمان – آب اکسیژنه ایرانی – SD
آنالیزpdf

۲- آب اکسیژنه چیست ؟

H2O2، معمولاً به عنوان محلولهای آبی با غلظت های مختلف تولید می شود و عمدتا برای سفید کردن پنبه و سایر منسوجات و خمیر چوب، در تولید سایر مواد شیمیایی، به عنوان پیشران موشک و برای اهداف زیبایی و دارویی مورد استفاده قرار می گیرد.

تولید و استفاده این ماده، در کاربردهای سفید کننده صنعتی، در حال افزایش است. علت این امر، نگرانی های زیست محیطی و فشار اکولوژیکی جهت جایگزینی سفید کننده های پایه کلر با مواد شیمیایی پراکسید بیان می شود.

۳-خواص فیزیکی – شیمیایی

آب اکسیژنه، یک ترکیب شیمیایی با فرمول H2O2 و جرم مولی ۳۴٫۰۱ گرم بر مول است. که به صورت مایعی بی رنگ و شفاف در محیط ظاهر می شود. پراکسید هیدروژن خالص در ۰٫۴۳- درجه سانتیگراد (۳۱٫۳ +درجه فارنهایت) منجمد می شود و در دمای ۱۵۰٫۲ درجه سانتیگراد (۳۰۲ درجه فارنهایت) به جوش می آید، که ۵۰ درجه سانتی گراد (۹۰ درجه فارنهایت) بالاتر از آب است. البته در عمل گرم شدن تا این دما، باعث انفجار می شود. این ترکیب ممکن است در دمای پایین و تحت فشار کم به صورت ایمن تقطیر شود.

خواص فیزیکی و شیمیایی آن شامل موارد زیر است.

خواص فیزیکی و شیمیاییتوضیحات
فرمول مولکولیH2O2
نام آیوپاکهیدروژن پراکسید (hydrogen peroxide)
جرم مولکولی۳۴٫۰۱۴۷ گرم بر مول
دانسیته۱٫۴۵ گرم بر سانتی متر مکعب
شکل ظاهریبه رنگ آبی کم رنگ، و در محلول ها به صورت بی رنگ دیده می شود.
سایر عنوان ها مترادف های فارسی آن عبارتند از : هیدروژن پراکساید – آب اکسیژن – هیدروژن پراکسید – پراکسید هیدروژن – دی هیدروژن دی اکسید –  دی اکسید هیدروژن – اکسید هیدروژن – اکسیدول – پراکسید مترداف های لاتین آن عبارتند از : Hydrogen Peroxide – Hydrogen Peroxide (H2O2) – Hydroperoxide – Oxydol – Perhydrol – Peroxide – Hydrogen – Superoxo – perhydrol – oxydol – Hydrogen dioxide
حلالیتاین ترکیب شیمیایی محلول در آب، اتر و الکل است. و نامحلول در هیدروکربنهای سبک است.

هیدروژن پراکسید

۴- انواع گریدهای آب اکسیژنه موجود در بازار

هیدروژن پراکسید، با توجه به نیازهای مختلف در صنایع به صورت زیر طبقه بندی می شود.

 • ✔*گرید دارویی (Pharmaceutical Grade) – هیدروژن پراکسید ۳ درصد (این گرید با عنوان آب اکسیژنه داروخانه مشهور است. و عموما در داروخانه ها بفروش می رسد.)
 • ✔*گرید آرایشگر (Beautician Grade) – معمولاً دارای غلظت ۳ تا ۱۲ درصد است.
 • ✔*گرید معرف (Reagent Grade) – معمولا دارای غلظت ۳۰ درصد است.

۱-۴- غلظت آن

پراکسید هیدروژن متناسب با کاربردها و موارد استفاده اش در غلظت های متفاوت موجود است. برخی از غلظت های رایج آن عبارتند از :

غلظت آب اکسیژن موجود در بازار
۳٪در محصولات خانگی
۶ تا ۱۰ درصد در برخی از رنگ مو و محصولات سفید کننده دندان
۳۵٪درجه غذایی – که با وجود نامش، هرگز نباید شخص آن را مصرف کند.
تا ۹۰٪،این غلظت در محصولات صنعتی که برای استفاده خانگی در نظر گرفته نشده است.

۲-۴-آب اکسیژنه آزمایشگاهی (۳۵% Laboratory)

هیدروژن پراکسید با درصد خلوص ۳۵، با عنوان هیدروژن پراکسید آزمایشگاهی معروف است. و به طور گسترده در رنگ رزی ها، ضدعفونی کننده ها، سفید کننده ها، تمیز کردن آب استخرها و… استفاده می شود.

در ابتدای مقاله برای شما از فروش آب اکسیژنه ۳۵ درصد گفتیم.

آب اکسیژنه شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که آب اکسیژنه همان وایتکس است؟ در مقاله ای جداگانه برای شما توضیح داده ایم.

۲-۴-آب اکسیژنه خوراکی

قطعا با شنیدن این نام، سوالی که برای ما پیش می آِید این است که آیا هیدروژن پراکسید خوراکی است؟ یا خیر. بله، نوشیدن دو گرید خوراکی (غذایی) و پزشکی آن بی خطر است. با این وجود مصرف اندکی از می تواند باعث عوارضی همچون استفراغ، تهوع، گلو و شکم درد، و در نهایت خون ریزی داخلی شود. توصیه می کنم .   آب اکسیژنه خوراکی است ؟

۵-کاربردهای آب اکسیژنه

قبل از خرید آب اکسیژنه بهتر است کاربردهای آن را بدانید. کاربرد اصلی پراکسید هیدروژن در تولید مواد شیمیایی (تقریباً ۴۰%)، سفید کننده خمیر و کاغذ (تقریباً ۳۰%) و سفید کننده منسوجات (تقریباً ۲۰%) است. و به مقدار کم در لوازم آرایشی استفاده می شود. سایر موارد استفاده از آن، عبارتند از :

 • ✔فاضلاب صنعتی
 • ✔دهانشویه
 • ✔به عنوان یک اکسنده قوی یا احیا کننده در محیط های بازی و اسیدی به کار برده می شود.
 • ✔حذف کننده مواد آلی و معدنی در آب استخرها (جهت صرفه جویی در مصرف آب)
 • ✔صنعت پوشاک (به عنوان حذف رنگ یا بی رنگ کردن پنبه ها استفاده می شود) – صنعت خشکشویی – کشاورزی
 • ✔معرف در سنتز مواد شیمیایی
 • ✔حذف کننده و پاک کننده رنگ و سطوح و لوازم
 • ✔ ضدعفونی کننده در پزشکی (فعالیت آن ها با شست و شو و یا استفاده موضعی آغاز می شود. به دنبال آن رادیکال های آزاد تولید می شود.)
 • ✔به عنوان سفید کننده دندان در خمیر دندان
 • ✔سوخت موشک (در محلول های غلیظ هیدروژن پرو کسید استفاده می شود)
 • ✔در تولید تجهیزات الکترونیکی
 • ✔ مو
 • ✔از بین برنده میکروب
 • ✔می تواند روند زنگ زدگی را تسریع کند.
 • ✔سفید کننده
 • ✔تمیزکننده لوازم آرایشی

فروش آب اکسیژنه در بزرگترین واردکننده مواد شیمیایی به صورت تخصصی انجام می شود. برای دریافت قیمت آب اکسیژنه می توانید با مشاوران ایران مول تماس بگیرید.

نکته) جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله طرز تهیه آب اکسیژنه در منزل را مطالعه نمایید. آب اکسیژنه در دهانشویه ها

۱-۵-آب اکسیژنه برای زخم

هیدروژن پراکسید یک ضد عفونی کننده ملایم است که به منظور از بین بردن عفونت در بریدگی ها، خراش و سوختگی های جزئی بر روی پوست استفاده می شود. در واقع، این ترکیب، با از بین بردن دیواره سلولی، سلول های باکتری را از بین می برد. این فرآیند، اکسیداسیون نامگذاری می شود. چون، اتمهای اکسیژن این ترکیب به طور باورنکردنی واکنش پذیر هستند و الکترونها را به خود جلب می کنند.

محلول ۳ درصد آن، یکی از معمول ترین ضدعفونی کننده موجود در بازار است. با این وجود هنوز استفاده آن به عنوان بهبود دهنده زخم ها سوال برانگیز است. زیرا، هیدروژن پراکسید به سلول های سالم آسیب می رساند. بدین جهت استفاده آن در زخم های سینوسی توصیه نمی شود.

آب اکسیژنه برای زخم ها

۲-۵-کاربرد آب اکسیژنه در کشاورزی

از جمله مزیت های هیدروژن پراکسید در کشاورزی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • ✔به جوانه زدنی بذرها کمک می کند.
 • ✔به عنوان حذف کننده جلبک از آب حوضچه استفاده می شود.
 • ✔ حذف کننده قارچ در کشاورزی

کاربرد آب اکسیژنه در کشاورزی

کاربرد آب اکسیژنه در کشاورزی

۳-۵-آب اکسیژنه برای گوش
پراکسید هیدروژن، ماده ای رایج و مهم جهت از بین بردن جرم گوش سرومن (Cerumen) است. این محلول، جهت نرم کردن و حل کردن سروین به کار برده می شود. آب اکسیژنه برای گوش

۴-۵-آب اکسیژنه برای پوست

سازمان غذا و دارو (FDA) هیدروژن پراکسید را در دوزهای پایین برای انسان مفید می داند. اما، FDA هشدار می دهد که مصرف آن، در پوست موجب تاول، قرمزی و سوزش پوست می شود.

۵-۵- آب اکسیژن به عنوان ضد عفونی کننده

این ترکیب، می تواند به عنوان ضدعفونی‌کننده (نوشیدن) آب مورد استفاده شود. مکانیسم ضدعفونی پراکساید هیدروزن براساس آزاد کردن رادیکال‌های اکسیژن آزاد در زیر نوشته شده است.

H2O2 ——-> H2O + O2  (ضدعفونی کننده پراکسید هیدروژن)

رادیکال های آزاد اکسیژن، آلودگی‌ها را تجزیه می کنند. بدین صورت فقط آب بر جای می ماند. البته دقت داشته باشید که رادیکال‌های آزاد توانایی اکسیداسیون و ضد عفونی‌ کنندگی دارند. هیدروژن پراکساید، پروتئین‌ها را از طریق اکسیداسیون حذف می کند.

۶-۵- فاضلاب صنعتی

پراکسید هیدروژن برای اکسیداسیون سولفید، پیش تصفیه فاضلاب با مقاومت بالا و همچنین برای کاهش تقاضای بیوشیمیایی اکسیژن (BOD) و تقاضای اکسیژن شیمیایی (COD) در فاضلاب های صنعتی استفاده شده است. (به عنوان روشی برای مقابله با بوهای ناشی از فاضلاب و تصفیه خانه ها استفاده می شود)

۷-۵-خشک شویی

این ماده در خشک شویی ها جهت از بین بردن لکه های خون، شراب و میوه استفاده می شود. افزودن ۱/۲ فنجان جوش شیرین و ۱/۲ لیوان آب اکسیژنه باعث سفید شدن و براق شدن لباس ها می شود.

۸-۵-به عنوان سفید کننده

عامل سفید کننده فعال پراکسید هیدروژن، H2O2 است. از آنجا که این ترکیب یک اسید ضعیف با خاصیت اکسیدکنندگی قوی است. با جذب، الکترونهایی که اتمها را به هم متصل نگه می دارند. و موجب از بین رفتن رنگ ها و سایر لکه ها می شود.

۹-۵- از بین برنده میکروب های مسواک

نتایج حاصل از مطالعات صورت گرفته در سال ۲۰۱۱ حاکی از آن است که خیساندن مسواک در محلول ۳ ٪ پراکسید هیدروژن یا دهانشویه ضد عفونی کننده باعث از بین رفتن ۱۰۰٪ میکروب ها می شود.

دکتر بیرز در مورد آن می‌گوید: «مولکول اکسیژن اضافی اکسید می‌شود، به این ترتیب پراکسید قدرت خود را به دست می‌آورد. این اکسیداسیون میکروب ها را از بین می برد.

استفاده در دهانشویه

به عنوان دهانشویه برای کمک به حذف مخاط یا برای تسکین سوزش خفیف دهان (مانند زخم، التهاب لثه) و به منظور از بین بردن برفک و التهاب لثه مورد استفاده قرار می گیرد. (این ماده یک اکسنده قوی و ساده ترین پراکسید است که در برخی از دهانشویه ها (۵/۱ درصد) گنجانده شده است. و برای از بین بردن باکتری های بی هوازی توصیه می شود.)

آب اکسیژنه برای مو

این ترکیب، یکی از مهم ترین ترکیبات، رنگ های بلوند به شمار می آید. (برای درخشندگی موها استفاده می شود. اما مصرف زیاد این ماده موجب شکنندگی مو می شود)

تمییز کننده لوازم آرایش

به عنوان ضدعفونی کننده برس آرایشی : برس خود را به مدت ۱۰ دقیقه درون محلول آب و پروکسید هیدروژن ۳% خیس کنید. این عمل به ضدعفونی کردن برس فر مژه کمک می کند.

۶-عوارض و خطرات هیدروژن پراکسید

قبل از خرید آب اکسیژنه بهتر است با عوارض آن آشنا شوید. آب اکسیژن، در غلظت های مختلف در بازار یافت می شود. قرار گیری، در معرض مقادیر کمی از پراکسید هیدروژن خانگی (۳٪) معمولاً باعث تحریک خفیف می شود. غلظت های بالاتر آن، می تواند باعث سوختگی شود. به ندرت، حباب‌های اکسیژن از پراکسید هیدروژن به خون و سیستم گردش خون می‌رسند و جریان خون به بافت‌ها را مسدود می‌کنند. سایر عوارض و خطرات پراکسید هیدروژن عبارتند از :

 • ✔*موجب حساسیت پوستی و چشمی می شود.
 • ✔*این ماده خورنده است.
 • ✔*موجب سوختگی، تاول، زخم، قرمزی و خارش پوست می شود.
 • ✔*استنشاق یا تنفس آن، موجب سرفه، خفگی یا تنگی نفس می شود.

فروش آب اکسیژنه در مجموعه ایران مول به صورت تخصصی انجام می شود و شما می توانید برای دریافت قیمت آب اکسیژنه با مشاوران ایران مول تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

اثرات مضر و حاد آن

این ماده اثرات حاد و مزمن بر بدن انسان دارد.

 • ✔اثرات حاد : در صورت تماس موجب سوختگی پوست و چشم می شود.
 • ✔اثرات مزمن : بر سیستم تولید مثل بدن تاثیر گذار است. (می تواند باعث سرفه، خفگی و تنگی نفس شود.)
 • در صورت بلعیده شدن مضر می باشد.
 • آسیب ها و عوارض جدی به چشم وارد می کند.

 عوارض و خطرات هیدروژن پراکسید

۱-۶-در سلامتی

 • ✔موجب سوزش و سایش قرنیه می شود.
 • ✔استنشاق غلظت های بالای هیدروژن پراکسید، موجب سوزش مجاری تنفسی، تنگی نفس و یا گرفتگی صدا می شود.
 • ✔بلعیدن، به ویژه غلظت های بالای پراکسید هیدروژن موجب استفراغ، التهاب و آسیب به اندام ها می شود.

 ۷-MSDS – برگه اطلاعات ایمنی

بعد از اینکه خرید آب اکسیژنه را انجام دادید بهتر است این اطلاعات را بدانید. برخی از اطلاعات نوشته شده در برگه اطلاعات ایمنی آب اکسیژنه در زیر آورده شده است، بقیه اطلاعات را می توانید در صفحه مضرات آب اکسیژنه و بررسی msds آن به طور کامل بخوانید.

pdf

هیدروژن دی اکساید، از طریق چشم، پوست و استنشاق وارد بدن می­ شود. در صورت تماس هیدروژن دی اکساید با چشم، بلعیدن و پوست سریعا اقدامات زیر را انجام دهید.

 • ✔چشم : در این صورت چشم را فورا به مدت ۳۰ دقیقه با آب فراوان شست و شو دهید. از مالش چشم اجتناب کنید. بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.
 • ✔پوست : فورا با پزشک تماس بگیرید. پوست را به مدت ۱۵ دقیقه با آب فراوان شست و شو دهید. قبل از استفاده مجدد، لباس و کفش آلوده را شست و شو دهید.

بلعیدن

 •  استفراغ راه حل مناسب نیست. اگر فرد هوشیار است، ۲-۴ پیمانه شیر یا آب به او بدهید.

هرگز چیزی را از طریق دهان به فرد غیر هوشیار ندهید. بلافاصله کمک پزشکی دریافت کنید.

 • دهان را با آب بشویید.
 • استفراغ ممکن است خود بخود رخ دهد.
 • در صورت هوشیاری به فرد آب بدهید.

✔استنشاق :

 • سریعا با پزشک تماس بگیرید.
 • فرد را به بیرون منتقل کنید.
 • اگر فرد به سختی نفس می کشد ، به او اکسیژن بدهید.
 • از تنفس دهان به دهان خودداری کنید.
 • در صورت متوقف شدن تنفس، از اکسیژن و ماسک برای تنفس استفاده کنید.

نکته : لازم به ذکر است که قبل از استفاده از آب اکسیژنه MSDs آن را مطالعه کنید نکات ایمنی آب اکسیژنه - ایران مول

۸-آب اکسیژنه در اثر نور و گرما به چه موادی تجزیه می شود ؟

هیدروژن پر اکسید، یک ترکیب شیمیایی ناپایدار است. که به آرامی در حضور کاتالیزور (نقره، پلاتین، منیزیم دی اکسید) تجزیه شده و با گذشت زمان به آب و اکسیژن تبدیل می شود. این عمل در اثر گرما و قبل از رسیدن به نقطه جوش انجام می شود. فرمول تجزیه آب اکسیژنه را مشاهده کنید.

۲H2O2  ——————- > O2 + 2H2O

انتخاب محیط این عمل بسیار مهم است. زیرا تجزیه در محیط بازی نسبت به محیط اسیدی سریع تر صورت می گیرد. از این رو، این ماده در محیط خنک و تاریک نگهداری می شود. علاوه بر این، با افزایش غلظت، دما و PH ، روند افزایشی تجزیه آب اکسیژنه را مشاهده می کنیم. نگهداری طولانی مدت آب اکسیژنه در انبارها موجب تجزیه و تبدیل شدن آن به آب می شود.

برای دریافت لیست قیمت آب اکسیژنه با کارشناسان فروش ایران مول تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند. فروش آب اکسیژنه به صورت تخصصی در ایران مول انجام می شود.

۹-آب اکسیژنه اسید است یا باز ؟ !

هیدروژن پراکسید، یک اکسید کننده بسیار قوی است. دانشمندان، ماهیت این ماده را اسیدی معرفی کردند. باید به این نکته توجه کنید که مواد اسیدی بسیار خطرناک هستند و باید در مصرف آن ها دقت کنید.

عموما، جهت کاهش خطرات این ماده، آن ها را به صورت رقیق و در ظرف‌های تیره نگهداری می‌کنند. فرم غلیظ هیدروژن پراکسید در دمای حدود ۱۵۰ درجه سانتی گراد، به جوش می‌آید. تجزیه حرارتی پیدا کرده و میل به انفجار در آن به شدت بالا می رود.

۱۰-آنالیز آب اکسیژنه

در زیر جدول آنالیز هیدروژن پراکسید را مشاهده می کنیم.

Test methodSpecificationUnitAnalysis
ISIRI3239min.35% W/WAssay
ISIRI3239< 0.04%Residue on Evapiration
ISIRI3239۱٫۱۲۸۱g/mlDensity
ISIRI3239< 0.03%(Acidity (as H3So4
ISIRI3239> 98%Stability
ISIRI3239< 1ppmIron
ISIRI3239< 5ppmHeavy metals aspb

۱۱-خرید و فروش آب اکسیژنه ۳۵ درصد

مجموعه ایران مول با دو دهه سابقه درخشان، توانایی عرضه مواد شیمیایی آب اکسیژنه با بهترین برند های مطرح جهانی را دارد. لذا برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت، خرید و فروشآب اکسیژنه ۳۵ درصد دگوسا و سایر سوالات خود با همکاران ما در واحد فروش ایران مول در ارتباط باشید. 

۱۲-لیست قیمت آب اکسیژنه

جهت تهیه و خرید آب اکسیژنه ۳۵ درصد دگوسا، پاشا، ایران و کره، با کیفیت مرغوب و با قیمت استثنایی زیر قیمت بازار، با مجموعه ایران مول در ارتباط باشید.

ردیفنوع محصولقیمت
۱قیمت هیدروژن پراکسیدتماس بگیرید

۱۳-جمع بندی

در این مطلب به توضیح کلی در مورد هیدروژن پراکسید، کاربردها و سایر مواردی که باید در مورد آن بدانید آورده شده است. همان طور که در متن ذکر شد، این ترکیب به شدت انفجاری است. از این رو توصیه می شود. در زمان تولید و نحوه ذخیره سازی آن نهایت دقت را داشته باشید. در همین راستا، پیشنهاد می‌کنیم آب اکسیژنه مورد نیاز را از شرکت‌هایی مانند ایران مول تهیه کنید؛ این شرکت در تولید محصولات شیمیایی، به دقیق‌ترین نکات و دستورالعمل‌ها توجه کرده و آنها را رعایت می‌کند. واردات و صادرات مواد شیمیایی صنعتی با برندهای روز دنیا، یکی از عمده‌ترین وظایف این مجموعه است.

۱۴-سوالات متداول – پرتکرار

سوال از شما، مشاوره و پاسخگویی رایگان از ما

آب اکسیژنه را از کجا بخریم یا تهیه کنیم ؟

به جرات می توان گفت این سوال ذهن تمامی مشتریان عزیز را مشغول است. که هیدروژن پراکساید با کیفیت و مرغوب را از کجا تهیه کنیم. ایران مول بهترین وارد کننده آب اکسیژنه ۳ درصد، ۲۷ درصد، ۳۵ درصد، ۵۰ درصد و تا ۱۰۰ درصد در ایران می باشد، لطفا جهت خرید هیدروژن پراکسید (صنعتی و خوراکی) با همکاران ما در واحد فروش ایران مول در ارتباط باشید.

قیمت آب اکسیژنه خوراکی - صنعتی - آزمایشگاهی چقدر است ؟

جهت اطلاع از قیمت ها با شماره ۰۹۱۲۶۵۴۲۳۱۴ تماس بگیرید.

تاثیر آب اکسیژنه در پوست را بنویسید ؟

غلظت بالای پراکسید هیدروژن می تواند موجب سوختگی و تاول پوستی شود. پراکسید هیدروژن، هنگام تزریق به بدن یا زخم باز، حباب های اکسیژن ایجاد می کند و به دنبال آن جریان سیل را مسدود و منجر به آمبولی می شود. که این عمل می تواند کشنده باشد. علاوه براین، ممکن است موجب آلرژیک جدی شود.

معایب هیدروژن پراکسید چیست ؟

معایب پراکسید هیدروژن شامل موارد زیر می باشد.یک اکسید کننده بسیار قوی است و می تواند با بسیاری از مواد شیمیایی واکنش دهد.در تماس با چشم، می تواند موجب تحریک آن شود. پراکسید هیدروژن به آرامی به آب و اکسیژن تجزیه می شود.

آیا می توانیم پراکسیدهیدروژن را از داروخانه تهیه کنیم ؟

پراکسید هیدروژن در داروخانه موجود است ؟ بله شما، می توانید آن را، در سوپرمارکت، داروخانه یا بیشتر فروشگاه های تخفیف فروشگاهی که محصولات مشابه حمل می کنند، پیدا کنید.

جایگزین آب اکسیژنه چیست ؟

پراکسید هیدروژن در داروخانه ها و فروشگاه های مواد غذایی با غلظت کم، معمولاً ۳ تا ۹ درصد به فروش می رسد. و می تواند به عنوان ضد عفونی کننده و سفید کننده استفاده شود.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *