طرز تهیه آب اکسیژنه در منزل

طرز تهیه آب اکسیژنه در منزل

نام تجاری: طرز تهیه آب اکسیژنه در منزل

موجودی: تماس بگیرید!

قیمت محصول: تماس بگیرید!

طرز تهیه آب اکسیژنه در منزل

پراکسید هیدروژن یک مایع بی رنگ، در دمای اتاق با طعم تلخ است. مقادیر کمی پراکسید هیدروژن گازی به طور طبیعی در هوا وجود دارد. پراکسید هیدروژن ناپایدار است و با آزاد شدن گرما به راحتی به اکسیژن و آب تجزیه می‌شود. اگرچه غیر قابل اشتعال است، اما یک عامل اکسید کننده قوی است که در تماس با مواد آلی می‌تواند باعث احتراق خود به خودی شود. پراکسید هیدروژن در بسیاری از خانواده ها با غلظت های کم (۹-۳ درصد) برای کاربردهای دارویی و به عنوان سفید کننده لباس و مو یافت می‌شود. در صنعت، پراکسید هیدروژن در غلظت‌های بالاتر به عنوان سفید کننده برای منسوجات و کاغذ، به عنوان جزئی از سوخت موشک و برای تولید لاستیک فوم و مواد شیمیایی آلی استفاده می‌شود. در این مقاله صرفا به مطالعه “ طرز تهیه آب اکسیژنه در منزل ” پرداخته شده است.

طرز تهیه آب اکسیژنه در منزل

نحوه تهیه آب اکسیژنه در منزل

آب اکسیژنه با روش های مختلفی تولید می شود. شما می توانید حتی به طور خیلی آسان و سریع آن را تهیه نمایید. آب اکسیژنه را بخرید. یا می توانید، آن به روش نوشابه های گازدار تهیه کنید. تنها مشکل و سختی کار اینجا است که به محض باز کردن درب ظرف مقدار زیادی اکسیژن از آن خارج می شود. طرز تهیه آب اکسیژنه در منزل به راحتی قابل انجام است.

در مقاله ای جداگانه برای شما در مورد فرمول تجزیه آب اکسیژنه توضیح داده ایم.

ساده ترین روش تولید آب اکسیژنه در خانه

شما می توانید، این محصول را خیلی ساده در منزل با استفاده از فیلترها تولید کنید.

آب مورد استفاده در منازل یا همان آب های لوله کشی، به راحتی به آب اکسیژنه تبدیل می شود. این روش، با استفاده از یونیزه کننده های آب صورت می گیرد. این عمل، موجب افزایش سطح اکسیژن آب می شود.

استفاده از آبی که حاوی اکسیژن بالایی است، یک افزایش عالی جهت افزایش اکسیژن بدن است. استفاده از آن، موجب افزایش سیستم ایمنی بدن می شود.

برای خواندن مقاله آنالیز آب اکسیژنه کلیک کنید.

طرز تهیه آب اکسیژنه در منزل

  • فیلتر کردن : این عمل به منظور حذف املاح منفی صورت می گیرد. (نکته : این عمل قبل از افزودن اکسیژن و سایر مواد مغذی صورت می گیرد.)
  • خارج کردن کلر : البته لازم است که بدانید این ماده، باکتری های موجود در آب را کاهش می دهد.

جالب است که بدانید با انجام مراحل بالا باز هم امکان وجود مواد شیمیایی، باکتری و انگل وجود دارد.  شما می توانید تمام ناخالصی ها را با اسمز معکوس یا آب مقطر حذف کنید.

افزودن چند قطره پراکسید هیدروژن ۳۵% گرید غذایی (این گرید تنها گریدی است که در صنایع غذایی استفاده می شود.) یا آب را می توان از احیا کننده ها فیلتر کرد.

برای خرید آب اکسیژنه کلیک کنید.

استفاده از احیا کننده آب جهت تهیه آب اکسیژنه در خانه

احیاگر شبیه مخلوط کن است، آب را درون احیاگر بریزید. و در ادامه، روش مورد نظر خود را انتخاب کنید. این آب تولید شده مشابه آب طبیعی است. اما، آن دلپذیر نیست.

خطرات : دقت نمایید که استفاده از هیدروژن پراکسید ۳۵ % هم می تواند خطرناک باشد. زیرا، استفاده طولانی مدت از آن، لختگی خون را در پی دارد.

برای مطالعه مضرات آب اکسیژنه کلیک کنید.

روش دیگر تهیه آب اکسیژنه در منزل

  • مرحله اول : مقداری اسید سولفوریک را داخل ظرف ریخته و کم کم به باریم کربنات بیافزاید. البته این عمل باید درون حمام یخ صورت گیرد. رسوب باریم سولفات و آب اکسیژنه محصولات این واکنش هستند.
  • مرحله دوم : رسوباتی تولیدی مرحله قبل را از صافی جدا کنید. دقت کنید که ماده باقی مانده همان هیدروژن پراکساید است.

برای مطالعه مقاله کاربرد آب اکسیژنه کشاورزی کلیک کنید.

شاید سوال خیلی از شما باشد که آب اکسیژنه همان وایتکس است؟ در مقاله ای جداگانه برای شما توضیح داده ایم.

سخن آخر در مورد طرز تهیه آب اکسیژنه در منزل

آب اکسیژنه به دو روش شیمیایی و فیزیکی در منزل تولید می شود. دقت داشته باشید در صورت تهیه آن در منزل، آب اکسیژنه تولیدی را به عنوان ضدعفونی کننده استفاده نکنید.

روش شیمیایی 

نحوه تهیه آب اکسیژنه به روش شیمیایی شامل موارد زیر می شود.

مواد مورد نیاز 

آب اکسیژنه ۳۰% – اسید سولفوریک ۳۷% – آب – نمک – بشر ۱۰۰ میلی لیتری

روش انجام 

  1. آب اکسیژنه را درون بشر بریزید.
  2. افزودن ۱۰ ml آب
  3. مخلوط کردن آب اکسیژنه و آب
  4. افزودن نمک به محلول (به مقدار کم)
  5. اسیدسولفوریک را به صورت قطره ای به محلول اضافه کنید.
  6. جهت تولید آب اکسیژنه (محلول بدست آمده را به آرامی تکان دهید.)

روش فیزیکی

آب اکسیژنه، در این روش، با استفاده از تجهیزات خاص (ژنراتور آب اکسیژنه) تولید می شود. اکسیژن فعال در حضور آب به داخل ژنراتور پمپ می‌شود. از آنجایی که، این روش بسیار پراکنده است. تنها برای تولید انبوه آب اکسیژنه مورد استفاده قرار می گیرد. البته این روش، به علت وجود، تجهیزات پیشرفته قابل انجام در منزل نیست. 

 

تمامی موارد باید، اولین بار زیر نظر متخصص و کارشناس صورت گیرد. (در صورت نداشتن دانش فنی، زیرا، برخی از مواد مخلوط کردن آن ها می تواند با هم خطرناک باشد.)

موارد ارائه شده، صرفا جهت افزایش اطلاعات عمومی است. 

 

 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *