طرز تهیه آب اکسیژنه در منزل

طرز تهیه آب اکسیژنه در منزل

نام تجاری: طرز تهیه آب اکسیژنه در منزل

موجودی: تماس بگیرید!

قیمت محصول: تماس بگیرید!

هیدروژن پراکسید یا همان آب‌اکسیژنه یک اکسنده پرکاربرد است که به طور گسترده به عنوان سفید کننده استفاده می شود. در این

مقاله صرفا به مطالعه ” طرز تهیه آب اکسیژنه در منزل ” خواهیم پرداخت.

طرز تهیه آب اکسیژنه در منزل

طرز تهیه آب اکسیژنه در منزل

آب اکسیژنه با روش های مختلفی تولید می شود. شما می توانید حتی به طور خیلی آسان و سریع آن را تهیه نمایید. آب اکسیژنه را بخرید و آن به روش نوشابه های گازدار تهیه کنید. تنها مشکل و سختی کار اینجا است که به محض باز کردن درب ظرف مقدار زیادی اکسیژن از آن خارج می شود. طرز تهیه آب اکسیژنه در منزل به راحتی قابل انجام است.

ساده ترین روش تولید آب اکسیژنه در منزل

شما می توانید، این محصول را خیلی ساده در منزل با استفاده از فیلترها تولید کنید.

آب مورد استفاده در منازل یا همان آب های لوله کشی، به راحتی به آب اکسیژنه تبدیل می شود. این روش با استفاده از یونیزه کننده های آب صورت می گیرد. این عمل موجب افزایش سطح اکسیژن آب می شود.

استفاده از آبی که حاوی اکسیژن بالایی است، یک افزایش عالی جهت افزایش اکسیژن بدن است. استفاده از آن موجب افزایش سیستم ایمنی بدن می شود.

طرز تهیه آب اکسیژنه در منزل

  • فیلتر کردن : این عمل به منظور حذف املاح منفی صورت می گیرد. (نکته : این عمل قبل از افزودن اکسیژن و سایر مواد مغذی صورت می گیرد.)
  • خارج کردن کلر : البته لازم است که بدانید این ماده ، باکتری های موجود در آب را کاهش می دهد.

جالب است که بدانید با انجام مراحل بالا باز هم امکان وجود مواد شیمیایی ، باکتری و انگل وجود دارد.  شما می توانید تمام ناخالصی ها را با اسمز معکوس یا آب مقطر حذف کنید.

افزودن چند قطره پراکسید هیدروژن ۳۵ درصد گرید غذایی (این گرید تنها گریدی است که در صنایع غذایی استفاده می شود.) یا آب را می توان از احیا کننده ها فیلتر کرد.

استفاده از احیا کننده آب جهت تهیه آب اکسیژنه در خانه

احیاگر شبیه مخلوط کن است، آب را درون احیاگر بریزید. و در ادامه، روش مورد نظر خود را انتخاب کنید. این آب تولید شده مشابه آب طبیعی است ، اما آن دلپذیر نیست.

خطرات : دقت نمایید که استفاده از هیدروژن پراکسید ۳۵ % هم می تواند خطرناک باشد. زیرا استفاده طولانی مدت از آن، لختگی خون را در پی دارد.

روش دیگر تهیه آب اکسیژنه در منزل

  • مرحله اول : مقداری اسید سولفوریک را داخل ظرف ریخته و کم کم به باریم کربنات بیافزاید. البته این عمل باید درون حمام یخ صورت گیرد. رسوب باریم سولفات و آب اکسیژنه محصولات این واکنش هستند.
  • مرحله دوم : رسوباتی تولیدی مرحله قبل را از صافی جدا کنید. دقت کنید که ماده باقی مانده همان هیدروژن پراکساید است.

 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.