آنالیز آب اکسیژنه و کاربردهای جذاب آن

آنالیز آب اکسیژنه

نام تجاری: آنالیز آب اکسیژنه و کاربردهای جذاب آن

موجودی: تماس بگیرید!

قیمت محصول: تماس بگیرید!

آنالیز آب اکسیژنه

با یک مقاله دیگر تحت عنوان آنالیز آب اکسیژنه در خدمتتان هستیم. در ابتدا به توضیح مختصری در مورد آن و برخی از مهم ترین کاربردهای آن خواهیم پرداخت. تا انتهای مقاله، همراه ، ایران مول بمانید.

آب اکسیژنه و خواص آن

پراکسید هیدروژن یک ترکیب شیمیایی هیدروژن-اکسیژن است. پراکسید هیدروژن بدون آب یک مایع بی رنگ و شربتی است که به راحتی به اکسیژن و آب تجزیه می شود.

H2O2 (پراکسید هیدروژن) مایعی بی رنگ است که از چند جهت شبیه آب است. خواص فیزیکی آن بسیار شبیه آب است با این تفاوت که ۴۰ درصد چگالی آن بیشتر از آب است. با این حال، رفتار شیمیایی پراکسید هیدروژن و آب به طور قابل توجهی متفاوت است.

شکل پراکسید هیدروژن H2O2 H—O—O—H است که هر خط تیره منعکس کننده یک پیوند کووالانسی است. یعنی هر پیوند حاوی یک جفت الکترون متقابل است که به طور رسمی یکی از هر اتم در انتهای پیوند است. پیوندهای H-O قطبی هستند، در حالی که پیوندهای O-O قطبی نیستند.

خواص : نقطه جوش آب اکسیژنه، ۱۵۰٫۲ درجه سانتیگراد (۳۰۲٫۴ درجه فارنهایت) است که تقریباً ۵۰ درجه سانتیگراد (۹۰ درجه فارنهایت) بالاتر از آب است. در عمل، پراکسید هیدروژن اگر تا این دما گرم شود، دچار تجزیه حرارتی بالقوه انفجاری می شود. ممکن است به طور ایمن در دماهای پایین تر تحت فشار کاهش یافته، تقطیر شود.

پراکسید هیدروژن به عنوان ضد عفونی کننده

میکروب ها مانند اکثر ویروس ها و باکتری ها توسط پراکسید هیدروژن از بین می روند. یک ضد عفونی کننده با غلظت ۳ درصد پراکسید هیدروژن معمولاً در سوپرمارکت ها موجود است. هنگام کار با پراکسید هیدروژن مراقب باشید زیرا می تواند سطوح خاصی را از بین ببرد. این ماده شیمیایی، نسبت به برخی از ضدعفونی کننده ها، مضرتر است.

در حال حاضر در بازار موجود است هنگامی که بر روی سطوح بی جان استفاده می شود، پراکسید هیدروژن ۳ درصد یک ضد عفونی کننده پایدار و کارآمد است. یکی دیگر از کالاهای محبوب خانگی است، که می تواند برای از بین بردن باکتری ها و ویروس ها استفاده شود.

پراکسید هیدروژن به عنوان ماده سفید کننده

H2O2، می تواند به عنوان یک عامل سفید کننده استفاده شود. به دلیل خاصیت اکسید کننده اش، می تواند مستقیماً با پیوندهای دوگانه در مولکول های آلی بزرگ واکنش دهد و پراکسیدهای آلی را تولید نمایید. H2O2 برای سفید کردن خمیر چوب، برای کاغذ سفید و ملانین موجود در مو استفاده می شود.

کاربردهای پراکسید هیدروژن برای گیاهان

پراکسید هیدروژن را می توان برای رشد طیف وسیعی از گیاهان در باغ های هیدروپونیک، تخت های مرتفع و گلخانه ها استفاده کرد. با آزاد کردن اکسیژن به عنوان یک جایگزین اکسیژن برای گیاهان عمل می کند. به نظر می رسد که برای سلامت و نمو گیاهان بسیار مفید است. این ماده شیمیایی، ممکن است به درمان قارچ خاک کمک کند.

  • پراکسید هیدروژن به افزایش سطح اکسیژن در آب کمک می کند.
  • به حذف هر گونه باکتری که باعث ایجاد کپک یا قارچ می شود کمک می کند.
  • تخم‌ها و لاروهای پشه قارچ در این فرآیند از بین می‌روند.
  • این محلول، به افزودن اکسیژن به خاک گیاهان داخلی شما و همچنین حذف سایر آفات باکتریایی یا قارچی کمک می کند.

پراکسید هیدروژن در دندانپزشکی

امروزه، پراکسید هیدروژن، به طور ایمن و کارآمد در دندانپزشکی استفاده می شود. اگرچه سفید کردن دندان محبوب ترین کاربرد است، اما نشان داده شده است که پراکسید هیدروژن در درمان التهاب لثه و پریودنتیت فواید سلامتی قابل توجهی دارد.

غرغره کردن پراکسید هیدروژن می تواند به تسکین گلودرد، ضد عفونی کردن دهان و سفید کردن دندان ها کمک کند.

پراکسید هیدروژن به دلیل خواص ضد باکتریایی خود می تواند به درمان بیماری لثه کمک کند. بیوفیلم یک لایه لزج از باکتری است که با تشکیل پلاک روی دندان ها ایجاد می شود. پراکسید هیدروژن، اکسیژن تولید می کند که به تخریب باکتری ها کمک می کند.

هنگام استفاده از ژل سفید کننده دندان با غلظت های بالای پراکسید هیدروژن، بافت های نرم داخل دهان محافظت نمی شوند. در یک واکنش دردناک به این ژل سفت، لثه ها سفید شده و تاول می زنند. خوشبختانه این زخم ها موقتی هستند و به راحتی بهبود می یابند.

آنالیز آب اکسیژنه

در زیر جدول آنالیز آب اکسیژنه ۳۵ % ( هیدروژن پراکسید آزمایشگاهی) را مشاهده می کنید.

Test methodSpecificationUnitAnalysis
ISIRI3239min.35% W/WAssay
ISIRI3239< 0.04%Residue on Evapiration
ISIRI3239۱٫۱۲۸۱g/mlDensity
ISIRI3239< 0.03%(Acidity (as H3So4
ISIRI3239> 98%Stability
ISIRI3239< 1ppmIron
ISIRI3239< 5ppmHeavy metals aspb

برای خرید آب اکسیژنه و دریافت قیمت آب اکسیژنه کلیک کنید.

امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *