ایزوپروپیل الکل

ایزوپروپیل الکل

نام تجاری: ایزوپروپیل الکل

موجودی: تماس بگیرید!

قیمت محصول: تماس بگیرید!

ایزوپروپیل الکل

ایزوپروپیل الکل برای ساخت مواد شیمیایی کشاورزی، دارویی، کاتالیزور فرآیندها و حلال ها استفاده می شود. همچنین کاربرد گسترده ای در علم پزشکی و صنعت چاپ دارد، بنابراین مطالعه و تحقیق در این زمینه برای خرید ایزوپروپیل الکل بسیار مهم است. فروش ایزوپروپیل الکل در شرکت ایران مول انجام می شود. بنابراین شرکت ایران مول در نظر دارد با ارائه مطالب کامل و جامع در مورد کاربردهای این محصول و قیمت ایزوپروپیل الکل و خرید ایزوپروپیل الکل شناخت لازم را برای خریداران جهت ارتباط بهتر با فروشندگان را ایجاد نماید.

فهرست مطالب

 1. اطلاعات فنی ماده شیمیایی ایزوپروپیل الکل صنعتی
 2. ایزوپروپیل الکل چیست؟
 3. ایزوپروپیل الکل داروخانه
 4. مشخصات فیزیکی
 5. تولید
 6. کاربرد
 7. ایزوپروپیل الکل یا اتانول
 8. تفاوت بین ایزوپروپیل الکل و الکل مالشی
 9. الکل صنعتی و تفاوت آن با الکل دارویی
 10. روش تشخیص الکل تقلبی صنعتی از اتانول
 11. MSDS
 12. خطرات و عوارض
 13. نکات ایمنی
 14. بسته بندی و برگه آنالیز محصول
 15. فروش ایزو پروپیل الکل و بازار فروش
 16. وارد کننده ایزوپروپیل الکل در ایران
 17. خرید ایزوپروپیل الکل
 18. قیمت ایزوپروپیل الکل ایرانی و خارجی
 19. پرسش-پاسخ

۱-اطلاعات و مشخصات فنی ماده شیمیایی ایزوپروپیل الکل صنعتی

اطلاعات مورد نیاز جهت خرید این ماده تجاری در جدول زیر نوشته شده است.

مشخصات و قیمت خرید ایزوپروپیل الکل

نام  مادهایزوپروپیل الکل
نام تجاریAlcojel
فرم مادهمایع
گریدصنعتی – آزمایشگاهی که در بین افراد با برند مرک شناخته شده است.(صنعتی، آزمایشگاهی و خوراکی)
کشور تولید کننده ایران – چین- هند – کره
برند محصولات ما

ایزوپروپیل الکل ال جی (LG)، ایزو پروپیل الکل ساسول (Sasol)، ایزو پروپیل الکل مترون (Metron) و ایزو پروپیل الکل پتروکم (Petrochem)

وزن هر بشکهاین ماده تجاری، در بشکه های ۱۶۰-۱۶۵ کیلوگرمی بسته بندی و به تمامی نقاط ایران ارسال می گردد.
آنالیزpdf

۲- ایزوپروپیل الکل چیست ؟

ایزوپروپیل الکل (به انگلیسی : Isopropyl alcohol)، که با عنوان ایزوپروپانول، ۲-پروپانول، دی متیل کاربینول، پروپیل الکل، Isopropanol (incorrect) Rubbing alcohol ،sec-Propyl alcohol ،s-Propanol ،iPrOH و  Dimethyl carbinol شناخته شده است. مایعی بی رنگ، فرار، قابل اشتعال و دارای دارای بویی مشابه مخلوط اتیل الکل و استون است. که C۳H۸O (یا C۳H۷OH) و ۶۰٫۰۹، به ترتیب فرمول مولکولی و جرم مولکولی آن هستند.

 

رده داروییالکل‌ها
رده درمانیضد عفونی کننده
اشکال داروییبالک
درصد خلوص۷۰ درصد – ۹۹ درصد
موارد استفادهجهت تمیز کردن پوست قبل و بعد از عمل جراحی به کار برده می شود.
نحوه استفاده (در بالغین و کودکان)محلول ۶۰ تا ۷۰ درصد، به طور موضعی، جهت ضدعفونی کردن پوست قبل از جراحی استفاده می کنند.
سایر اسامیisopropanol ،Isopropyl alcohol ،۲-Propanol ،Propan-2-ol

۳-ایزوپروپیل الکل داروخانه

پروپانول با درصد خلوص ۹۱ ٪، به عنوان یک عامل ضدعفونی کننده، پاک کننده سطوح و پوست مورد استفاده قرار می گیرد. این الکل یک عامل قدرتمند جهت تمیز کردن بریدگی، سوختگی و خراش است. می تواند به بهبود سریع زخم کمک می کند. برای خرید ایزوپروپیل الکل با درصد خلوص گفته شده می توانید به داروخانه مراجعه کنید.  

ایزوپروپیل الکل در داروخانه

 

۴-مشخصات فیزیکی

پروپیل الکل، به علت وجود گروه هیدروکسیل (OH) جزء دسته ترکیبات قطبی دسته بندی می شود. و در آب کاملا قابل تجزیه است. به راحتی در تعدادی از حلال های آلی رایج مانند اسیدها، استرها و کتون ها حل می شود. خاصیت حلالیت آن مانند خصوصیات اتیل الکل یا اتانول است. بین دو محصول نام برده شده برای کاربردهای حلال در خرید ایزوپروپیل الکل رقابت وجود دارد.
پروپیل الکل، دارای بوی مطبوع شبیه مخلوطی از اتیل الکل یا اتانول و استون است. اما، بر خلاف اتیل الکل طعم تلخ و غیر قابل توصیفی دارد. به عنوان مثال، نقطه جوش آن کمتر از n-propyl است، در حالی که فشار بخار و نقطه انجماد آن به طور قابل توجهی بالاتر است. پروپیل الکل فقط ۴ درجه سانتیگراد بالاتر از اتیل الکل یا اتانول می جوشد. پروپیل الکل، ترکیباتی از جمله هیدروکربن، استر، هالوکربن، آمین، کتون، مواد آروماتیک و آزئوتروپ را تشکیل می دهد. ایزوپروپیل الکل

 

۱-۴-بوی ایزوپروپیل الکل

این ماده تجاری دارای بویی مشابه به بوی اتانول و استون است. روش تشخیص ایزوپروپیل الکل IPA : این ماده تجاری را می توانید از روی بو و سرعت تبخیر بالای آن شناسایی کنید.

۲-۴-ساختار مولکولی

IPA، کوچکترین عضو در گروه الکل های ثانویه است، که، گروه هیدروکسید در این الکل، بر روی کربن شماره ۲ قرار گرفته است. از این رو، این الکل جز الکل های نوع دوم دسته بندی می شود. این ماده شیمیایی، دومین محصول تجاری در جهان به شمار می آید.

ساختار مولکولی ایزوپروپیل الکل۵-تولید ایزوپروپیل الکل 

ایزو پروپیل الکل، نخستین بار توسط شرکت استاندارد روغن نیوجرسی در سال ۱۹۲۰ کشف شد. اخیرا این ترکیب از دو روش زیر تولید می شود.
 1. ✔آبدهی مستقیم پروپیلن با کمک کاتالیزور اسیدی همگن
 2. ✔آبدهی غیر مستقیم پروپیلن با کمک کاتالیزور اسیدی ناهمگن
تولید و ساخت ایزوپروپیل الکل چگونه است ؟ الکل ایزوپروپانول با درصد خلوص ۹۹% (بدون آب)، ۸۸%، ۸۰% و ۷۰% در بازار موجود است.

۶-کاربرد و موارد استفاده از آن

بهتر است قبل از خرید ایزوپروپیل الکل صنعتی، کاربردهای ۲-پروپانول شامل موارد زیر است.
 
 • ایزوپروپیل الکل در صنعت چاپ (دمای آب را در دستگاه‌های چاپ بسیار پایین می آورد و قابلیت تبخیر آن بسیار پایین است.)
 • ✔ساخت انواع شیشه شورها
 • ساخت استون و سایر مشتقات
 • ✔به عنوان پاک کننده (یک پاک کننده عالی برای تمیز کردن سطوح، صنایع الکترونیکی، روغن، چسب و جوهر از سطوح)
 • ✔در مواد آرایشی مانند اسپری
 • ✔استفاده موضعی
 • ✔۲-پروپانول به استون تبدیل می شود. و به عنوان ترکیب حد واسط به کار برده می شود.
 • ✔به عنوان افزودنی به بنزین اضافه می شود.
 • ✔به عنوان رنگ بر
 • ✔صنعت داروسازی
 • ✔به عنوان خوشبو کننده کفش (اسپری کردن این الکل در کفش، به از بین بردن بوی بد کفش کمک می کند.)
 • ✔به عنوان ضدعفونی کننده (یک ضدعفونی کننده مناسب جهت تزریق) خاصیت عالی ۲-پروپانول در از بین بردن میکروب ها حایز اهمیت است. این ویژگی، ۲-پروپانول را به یک ضدعفونی کننده عالی تبدیل کرده است. از این رو، برای ضدعفونی کردن موارد زیر به کار می رود.
به عنوان ضدعفونی کردن نیش کنه (بعد از برداشتن کنه از روی پوست، می توانید محل کنه را با این الکل ضدعفونی نمایید.) به عنوان ضدعفونی کننده اسفنج و دستمال (این الکل، می تواند به عنوان ضدعفونی کننده وسایل خانه برای نمونه اسفنج حمام یا آشپزخانه یا دستمال ها به کار گرفته شود. این محلول را بر روی پارچه بریزید و چند دقیقه منتظر بمانید تا محلول خیس شود.) به عنوان ضد عفونی کننده لوازم خانگی – دست

۱-۶-در پزشکی

IPA، در پزشکی نیز کاربرد دارد. این کاربردها شامل موارد زیر می شود. فروش ایزوپروپیل الکل در پزشکی بسیار بالا و پرتقاضا می باشد.
 
 • ✔در بیمارستان (به عنوان ماده میکروب کش و ضدعفونی کننده)
 • ✔تونیک های پوست سر
 • ✔ته رنگ صابون سبز
 • ✔مواد مالیدنی پزشکی
 • ✔به عنوان بیهوش کننده
 • ✔به عنوان شست و شو دهنده بخیه و جراحی
 • ✔در پد های ضدعفونی کننده (به طور معمول، از پنبه یا گاز با محلول ۶۰ تا ۷۰ درصد الکل رقیق شده در آب مرطوب می‌شود)

۲-۶-در صنعت خودروسازی

کاربردهای این ماده تجاری (دی متیل کاربینول) در صنعت خودروسازی شامل موارد زیر می باشد. به همین دلیل فروش ایزوپروپیل الکل صنعتی در صنعت خودروسازی بسیار پررونق است.
 
 • ✔به عنوان مواد افزودنی سوختی
 • ✔جهت جلوگیری از انباشت آب در خطوط سوخت
 • ✔جهت تمیز کردن شیشه
 • ✔به طور معمول، جهت حذف موم یا ترک باقی مانده استفاده می شود.

۳-۶-در وسایل الکتریکی

این الکل به علت سرعت تبخیر بالایش جهت پاک کردن وسایل الکتریکی به کار گرفته می شود. این ترکیب به وسایل الکتریکی آسیب نمی رساند. می توان از آن جهت پاک کردن اثر انگشت بجا مانده بر روی سی دی ها استفاده کرد.

۴-۶-در آزمایشگاه

 • این ترکیب، به عنوان یک نگهدارنده نمونه بیولوژیکی، جایگزین نسبتاً غیر سمی برای فرمالدئید و سایر نگهدارنده های مصنوعی است.
 • محلول ۷۰ تا ۹۹ درصد دی متیل کاربینول، برای نگهداری نمونه ها به کار برده می شود.
 • در استخراج DNA استفاده می شود. زیرا DNA، نامحلول در دی متیل کاربینول است.

۵-۶-در تهیه بسته های یخ خانگی

شما می توانید از مخلوط آب و الکل برای تهیه بسته یخ خانگی استفاده کنید. وسایل مورد نیاز آن عبارتند از :
 1. ۲ لیوان آب
 2. ۱ لیوان الکل ۷۰ %
 3. بعد از مخلوط کردن دو ترکیب بالا
 4. هوا را به بیرون فشار دهید.
 5. درب کیسه را ببندید.
 6. کیسه را در داخل کیسه دیگری قرار دهید.
 7. تا جای امکان هوا را به بیرون انتقال دهید.
در نهایت می توانید از آن جهت تسکین درد و التهاب استفاده کنید.
 

۶-۶-ایزوپروپیل الکل در پوست 

حلالیت : فواید استفاده از الکل ایزوپروپیل در محصولات مراقبت از پوست این است که به حل سایر مواد پوستی کمک می کند. و به آنها امکان توزیع مساوی در طول فرمولاسیون را می دهد. 

جذب : از دیگر فواید از جمله ایزوپروپیل الکل در فرمولاسیون مراقبت از پوست این است که به بهبود جذب محصول و نحوه گسترش محصول بر روی پوست کمک می کند. بهبود جذب و گسترش به این معنی است که سایر مواد اصلی موجود در محصول به طور مساوی توزیع می شوند. و به احتمال زیاد برای تأمین مزایای آنها به پوست نفوذ می کنند.

نگرانی دیگر که اخیراً منتشر شده است این است که الکل در مراقبت از پوست ممکن است مانع طبیعی پوست را مختل کند. سد طبیعی پوست از لایه بالای سلولهای پوستی، روغنها، سرامیدها، پروتئین ها و کلسترول تشکیل شده است.

سد پوست به محافظت از پوست در برابر آلرژن ها، باکتری ها و از بین رفتن آب کمک می کند. هنگامی که سد پوست مختل می شود، می تواند باعث تحریک و حساسیت شود. با این حال، این ادعا که الکل ممکن است مانع پوست را مختل کند، به نظر نمی رسد که اعتبار آن را داشته باشد. تنها زمانی که ممکن است این اتفاق بیفتد این است که اگر مانع پوست در حال حاضر مختل شود، در این حالت، الکلها ممکن است حساسیت این امر را تشدید کنند.

۷-۶-ایزوپرو پیل الکل برای مو 

الکل ایزوپروپیل، که به آن مالش الکل نیز گفته می شود، نوع خاصی از محلول الکلی است که با اشتعال بالا، بوی قوی و سرعت تبخیر سریع مشخص می شود. همچنین در برخی از محصولات مراقبت از مو یک ماده رایج است و حتی برخی از کاربردهای مو به شکل خالص آن نیز دارد. بسته به وضعیت، تأثیر آن بر مو ممکن است مفید یا مضر باشد.

۷-ایزوپروپیل الکل یا اتانول

سوالی که برای تمامی ما پیش آمده است، این است که از اتانول یا دی متیل کاربینول برای ضدعفونی کردن دست استفاده کنیم. برای پاسخ این سوال به ادامه این مطلب دقت کنید تا در فروش ایزوپروپیل الکل دچار گمراهی نشوید. اتانول یا الکل اتیلیک، به طور گسترده در ساخت نوشیدنی های الکلی استفاده می شود. سایر کاربردهای اتانول در زیر شرح داده شده است :
 • ✔*صنعت ضد یخ سازی (به علت نقطه انجماد پایین)
 • ✔* صنعت عطرسازی
 • ✔*صنعت رنگ سازی
 • ✔*اتانول با غلظت ۷۰-۸۵% به عنوان محلول ضدعفونی کننده به کار برده می شود.
دو ماده شیمیایی اتانول و ایزوپروپانول (IPA)، به عنوان ضدعفونی کننده سطوح به کار برده می شوند. تنها تمایز اصلی، این دو ماده در قدرت ضدعفونی کنندگی آن برای پوست است. سمیت کم IPA در مقایسه با اتانول توجه خاصی را به خود جلب کرده است. بنابراین، دی متیل کاربینول به طور گسترده به عنوان حلال و مایع تمیز کننده مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر این، این ویژگی خاصش، آن را به یک ضدعفونی کننده عالی برای پوست تبدیل کرده است.
به طور کلی می توان گفت، ایزوپروپیل، یک ضدعفونی کننده مناسب برای پوست است. تفاوت ایزوپروپیل الکل با اتانول چیست ؟ اتانول، خوراکی است و در مشروبات الکلی استفاده می شود. اما، ایزوپروپانول خوراکی نیست و در ضدعفونی کننده ها به کار برده می شود. ایزوپروپیل الکل سمی است ؟  

۸-تفاوت بین ایزوپروپیل الکل و الکل مالشی

الکل مالشی از مخلوط ایزو پروپیل الکل و آب تشکیل می شود. گاهی اوقات، حاوی مواد اضافی است. در مقابل، ایزو پروپیل الکل یک الکل خالص و فاقد مواد دیگر است. ۲-پروپانول، یک الکل خالص، با بوی کپک زده و تند است. هیچ ماده دیگری در بطری آن وجود ندارد. در مقابل، الکل مالشی حاوی ۲-پروپانول در میان سایر مواد مانند آب است.
اکثر مارک های الکل مالشی حاوی ۷۰٪ الکل ایزوپروپیل هستند. از آنجایی که الکل مالشی حاوی ایزو پروپیل الکل است، این دو مایع خواص مشابهی دارند، اما یکسان نیستند. به عنوان مثال، هر دو دارای خاصیت ضد باکتریایی و ضدعفونی کننده هستند. با این حال، از آنجایی که ایزو پروپیل الکل رقیق نشده است، برای استفاده به عنوان یک ضد عفونی کننده برای پوست یا خانه بسیار خطرناک است. شرکت ها از آن، در محیط های صنعتی برای تولید محصولات استفاده می کنند، در حالی که الکل مالشی برای مصارف خانگی استفاده می شود. بیشتر بدانید : تفاوت ایزوپروپیل الکل با الکل مالشی 

۹-الکل صنعتی و تفاوت آن با الکل دارویی

ایزوپروپیل الکل صنعتی، که به عنوان ایزوپروپیل الکل درجه فنی نیز شناخته شده است. بیشتر برای اهداف تولید و پردازش غیر مهم مانند حذف نمک های یونی از PCB، خمیر حرارتی از سینک های گرمایی و بسته های IC یا حل اسیدهای آلی در رزین استفاده می شود. الکل صنعتی (متانول) : برخلاف اتانول که جذب پوستی از پوست سالم ندارد، میزان جذب پوستی متانول به ویژه در پوست های آسیب دیده بالا است و موجب مسمومیت می شود. الکل طبی : این الکل دارای درصد خلوص بالای ۹۶ درصد است. در واقع ، الکل طبی همان اتانول با خلوص ۹۶ درصد است که حاوی ۴ درصد آب می باشد. البته الکل طبی با درصد خلوص ۷۰ درصد جهت ضدعفونی کردن دست ها به کار برده می شود. متانول  

۱۰-روش تشخیص الکل تقلبی صنعتی از اتانول

تست شعله، یکی از مهم ترین روش های تشخیص الکل صنعتی از اتانول در زمان خرید ایزوپروپیل الکل است.
در صورت سوختن، اگر رنگ شعله به رنگ آبی یا آبی کم رنگ دیده شده، آن ماده الکل ۱۰۰ % است. در صورت مشاهده رنگ دیگر، الکل ۱۰۰ درصد نیست.

۱۱-MSDS – برگه اطلاعات ایمنی

در صورت تماس الکل ایزوپروپیل با چشم، بلعیدن و پوست فورا اقدامات ایمنی زیر را انجام دهید.
 • ✔چشم : حداقل به مدت ۱۵ دقیقه با آب فراوان شست و شو دهید. گاهی اوقات چشم را باز و بسته کنید. سپس به پزشک مراجعه کنید.
 • ✔پوست : پوست را حداقل به مدت ۱۵ دقیقه با آب فراوان شست و شو دهید. سپس به پزشک مراجعه کنید. حتما، قبل از استفاده مجدد از لباس ها آن را شست و شو دهید.
 • ✔بلعیدن : در صورت بلعیدن یا نوشیدن پروپانول، به فرد ۲ تا ۴ لیوان شیر یا آب بدهید. و در ادامه، سریعا به پزشک مراجعه نمایید.
 • ✔استنشاق : سریعا فرد را به بیرون منتقل کنید. در صورت عدم تنفس، به فرد تنفس مصنوعی بدهید. و با پزشک تماس بگیرید.
 • لازم به ذکر است که قبل از استفاده از هر ماده شیمیایی MSDs آن را مطالعه کنید.
دانلود برگه اطلاعات ایمنی pdf

۱۲-خطرات و عوارض ایزوپروپیل الکل

خطرات این الکل شامل موارد زیر است.
 • ✔*سمیت ۲-پروپانول، دو برابر اتیل الکل است.
 • ✔*بلعیدن آن، موجب مسمومیت می شود.
 • ✔*۱۶۶ میلی لیتر از این ماده در بدن موجب مرگ می شود.
 • ✔*مقداری از IPA در بدن به استون تبدیل می شود.
دی متیل کاربینول، از طریق استنشاق وارد بدن می شود. در نتیجه استنشاق، علائم زیر در فرد ظاهر می شود.
 • ✔*سوزش بینی و گلو
 • ✔*سردرد
 • ✔*بخارات IPA، موجب سوزش چشم، دستگاه تنفسی و سرگیجه می شود.
 • ✔*غلظت بالای آن، موجب بی حسی و سوزش پوست می شود.
 • ✔*این الکل بسیار اشتعال زا است. موجب تشکیل لایه اوزون می شود. و با عنوان دود تابستان شناخته شده است. این عامل موجب نگرانی همگان شده است. زیرا آثار سوء بر محیط زیست دارد.

۱-۱۲-مسمومیت با ایزوپروپیل الکل صنعتی

بدن انسان، می تواند مقادیر کم الکل را دفع کند. و مابقی الکل موجود در بدن به استون تجزیه می شود. و از طریق کلیه و کبد دفع می گردد.

در حقیقت ۲۰۰ میلی لیتر از آن در بدن موجب مسمومیت می شود. (در بزرگسالان)

۱۳-نکات ایمنی

ایزوپروپیل الکل خوراکی نمی باشد، بنابراین از نوشیدن آن اجتناب کنید. این ماده در بدن انسان نسبت به سایر الکل‌های خوراکی به صورت متفاوتی متابولیزه شده، در نتیجه نوشیدن حتی مقداری اندک از آن می‌تواند خطرات مرگباری در پی داشته باشد. کسانی که بعد از نوشیدن ایزوپروپانول زنده می‌مانند دچار کوری دائمی می شوند.
 

نگاه گذرا به نکات ایمنی آن

 • ✔  *مشاوره عمومی و کلی: عملکردهای حیاتی را بررسی کنید.
در صورت عدم تنفس : به فرد تنفس مصنوعی بدهید.
فشار فیزیکی : به شرایط شخص وابسته می باشد.
هرگز به شخص نوشیدنی الکلی نخورانید.
 • ✔  *در صورت تماس پلی ال با پوست، چشم و یا نوشیدن آن، سریعا اقدامات زیر را انجام دهید.
 • ✔*اقدامات کمک های اولیه پس از استنشاق : شخص را به فضای باز منتقل نمایید. بروز مشکلات تنفسی : با پزشک / خدمات پزشکی مشورت کنید.
 • ✔*اقدامات کمک های اولیه پس از تماس چشمی : بلافاصله چشم را با آب فراوان بشویید. لنزها را از چشم خارج نمایید. شستشو را ادامه دهید. بدون توصیه پزشکی از عوامل خنثی کننده (شیمیایی) استفاده نکنید. در صورت ادامه تحریک ، قربانی را به چشم پزشک ببرید.
 • ✔*اقدامات کمک های اولیه پس از تماس با پوست : آن را با آب شست و شو دهید. بدون توصیه پزشکی از عوامل خنثی کننده (شیمیایی) استفاده نکنید. ممکن است از صابون استفاده شود. در صورت ادامه تحریک ، قربانی را به پزشک ببرید.
 • ✔*اقدامات کمک های اولیه پس از مصرف : دهان را با آب بشویید. بدون توصیه پزشکی از عوامل خنثی کننده (شیمیایی) استفاده نکنید. بلافاصله پس از مصرف : مقدار زیادی آب بنوشید. استفراغ ایجاد نکنید.
 
 msds (برگه اطلاعات ایمنی)
 
✔*دانلود PDF
نکات ایمنی

۱-۱۳-نحوه ذخیره سازی و حمل و نقل آن

پروپانول به شدت فرار و اشتعال پذیر است. و باید در ظروف و مخازن مخصوص، خشک، خنک و دور از حرارت نگهداری شود. از نگهداری ۲-پروپانول در ظروف فولادی اجتناب کنیم. زیرا این ظروف دچار زنگ زدگی می شوند. مخازن استیل، مناسبترین مخزن جهت نگهداری آن است. حمل و نقل و ذخیره سازی ایزوپروپیل الکل

۱۴-بسته بندی و برگه آنالیز محصول

IPA، در بشکه های ۱۶۰ و ۱۶۵ کیلوگرمی تهیه و عرضه می شود. از جمله برند های معروف این ماده می توان به ایزوپروپیل الکل کره، هلند، ال جی (LG)، ساسول (Sasol)، مترون (Metron) و پتروکم (Petrochem) اشاره کرد. بسته بندی ایزوپروپیل الکل جدول آنالیز الکل IPA را مشاهده کنید.
RESULTSPECUNITTEST METHODPROPERTY
  ۹۹٫۹۹Min 99.8% WtGas ChrOPurity
۰٫۰۰۵Max 0.05% WtASTM D1364Water
۳Max 5APHAASTM D1209Color
۰٫۷۸۶۰٫۷۸۵ ~ ۰٫۷۸۷℃ ۲۰/۲۰ASTM D1298Sp.Gr
۳Max 10Wt ppmASTM D1613Acidity
۴۰MIN 30MINASTM D1363Kmno 4 Test
۵Max 15Wt ppmASTM D1353Residue After Evaporation

۱۵-فروش ایزو پروپیل الکل و بازار فروش ایزوپروپیل الکل

از سال ۱۹۸۰ به بعد، به طور متوسط سالانه شاهد کاهش ۳ درصدی تولید دی متیل کاربینول هستیم. علت این امر را می توان کاهش استفاده آن به عنوان ماده اولیه استون دانست. به طور کلی ۵۰ % از دی متیل کاربینول در کاربردهای حلال مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر این، این ماده در تولید مواد شیمیایی کشاورزی، دارویی، فرآیندهای کاتالیزوری و حلال ها به کار برده می شود. این در صورتی است که اخیرا شاهد رشد مصرف این الکل هستیم. کرونا ویروس، عامل افزایش خرید ایزوپروپیل الکل است. پیش بینی می شود این روند تا ۲۰۲۲ ادامه داشته باشد.

فروش کمیابترین مواد اولیه شیمیایی صنعتی : شرکت ما، ایران مول قادر به ارائه کمیابترین مواد اولیه شیمیایی صنعتی است. فقط کافی ماده و برند مورد نظر خود را برای خرید ایزوپروپیل الکل  برای ما ارسال نمایید. 

اگر تمایل دارید در مورد در مورد ایزوپروپیل الکل بیشتر بدانید کلیک کنید.

۱۶-وارد کننده ایزوپروپیل الکل در ایران

ایران مول یکی از بزرگترین وارد کننده های الکل در ایران است. می توانید جهت هر گونه سوال در خصوص واردات مواد اولیه شیمیایی صنعتی و خرید ایزوپروپیل الکل با ما در ارتباط باشید.

۱۷-خرید ایزوپروپیل الکل 

مجموعه ایران مول با دو دهه سابقه درخشان، توانایی عرضه مواد شیمیایی صنعتی با بهترین برند های مطرح جهانی را دارد. لذا برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت، خرید و فروش  ایزوپروپیل الکل ساسول با ما، ایران مول در تماس باشید. 
خرید ایزوپروپیل الکل | خرید و فروش  ایزوپروپیل الکل  (Isopropyl Alcohol)، تولید کشور  ایران، چین و هند در مجموعه ایران مول

خرید ایزوپروپیل الکل۱۸-قیمت ایزوپروپیل الکل ایرانی و خارجی

مجموعه ایران مول با دو دهه سابقه درخشان، توانایی عرضه مواد شیمیایی خارجی درجه ۱ یا همان A، با بهترین برند های مطرح جهانی را دارد. لذا برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت ایزوپروپیل الکل ۹۹ %، خرید و فروش ایزوپروپیل الکل ۹۹ % و سایر سوالات خود با همکاران ما در واحد فروش ایران مول در ارتباط باشید.

ردیفمحصولقیمت
۱ایزوپروپیل الکل دارویی – آزمایشگاهی – مرکتماس بگیرید.
۲ایزوپروپیل الکل مترون – ایزوپروپیل الکل صنعتی (Isopropyl alcohol) تماس بگیرید.

۱۹-پرسش – پاسخ

آماده پاسخ گویی به سوالات علمی شما عزیزان هستیم.

قیمت ایزوپروپیل الکل ال جی چقدر است ؟

جهت اطلاع از قیمت فروش و خرید الکل، با همکاران ما در مجموعه ایران مول در تماس باشید. شماره تماس : ۰۹۱۲۶۵۴۲۳۱۴

الکل را از کجا تهیه کنیم ؟

جهت خرید ایزوپروپیل الکل (ایرانی، خوراکی، صنعتی، ساسول، مترون، پتروکم، ال جی)، با کیفیت مرغوب و با قیمت فوق العاده استثنایی زیر قیمت بازار، با ما در تماس باشید.

ایزوپروپیل الکل همان الکل صنعتی است ؟

در حقیقت، IPA همان اتانول با درصد خلوص پایین است. الکل صنعتی به دلیل درصد خلوص پایین خاصیت ضدعفونی کنندگی ندارد. و در پزشکی و ضدعفونی کننده ها مورد استفاده قرار نمی گیرند. متانول یکی از انواع الکل های صنعتی است. افزودن این الکل به اتانول آن را سمی و کشنده می کند. الکل با درصد خلوص بالای ۷۰ % جهت مصارف ضدعفونی کننده به کار برده می شود.

ایزوپروپیل الکل خوراکی است ؟

خیر IPA خوراکی نمی باشد. نوشیدن مقادیر اندکی از الکل مالشی موجب مسمومیت می شود. با این وجود گاهی اوقات افراد معتاد به الکل، از این ماده بجای نوشیدنی های الکلی استفاده می کنند. و برخی افراد به قصد خودکشی اقدام به نوشیدن الکل مالشی می کنند. نوشیدن یا مصرف مقادیر اندکی از این محصول موجب مسمومیت می شود. الکل مالشی سمی تر از اتانول است. و نوشیدن آن عوارضی همچون خونریزی داخلی و مرگ را در پی دارد.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *