اتیل کلراید (کلرواتان) چیست ؟

اتیل کلراید

نام تجاری: اتیل کلراید (کلرواتان) چیست ؟

موجودی: تماس بگیرید!

قیمت محصول: تماس بگیرید!

اتیل کلراید که با نام کلرواتان نیز شناخته می شود، گازی بی رنگ، قابل اشتعال با بوی شیرین است. این دارو عضوی از خانواده بی حس
کننده های موضعی است که با مسدود کردن موقت اعصاب بدن از احساس درد کار می کنند. بی حس کننده های موضعی داروهایی هستند که برای کاهش یا از بین بردن درد در قسمت خاصی از بدن استفاده می شوند. آنها با مسدود کردن انتقال تکانه های عصبی از محل درد به مغز عمل می کنند که به طور موقت احساس درد را کاهش می دهد یا از بین می برد.بی حس کننده های موضعی به دو گروه آمید و استر طبقه بندی می شوند. بی حس کننده های آمیدی از آمیدها و بی حس کننده های استری از استرها به دست می آیند. هر دو نوع بیهوشی با مسدود کردن انتقال سیگنال های درد در اعصاب کار می کنند. اتیل کلراید یک بی حس کننده استری است و برای اهداف مختلف پزشکی از جمله بی حسی موضعی، بیوپسی موضعی، سوراخ کردن گوش، آسیب های ورزشی و سایر روش های جراحی جزئی استفاده می شود. استفاده از اتیل کلرید با احتیاط و رعایت تمام پروتکل های ایمنی هنگام کار با آن مهم است، زیرا می تواند سمی، خورنده و قابل اشتعال باشد.

فهرست مطالب

کاربرد و استفاده از اتیل کلراید

  • استفاده از آن به عنوان بی حس کننده موضعی (سوراخ کردن گوش)
  • تولید و ساخت سلولز
  • تهیه رنگ خا
  • به عنوان حلال و مبرد استفاده می شود.
  • در تولید مواد دارویی

اسپری اتیل کلراید

اگر از اتیل کلراید به شکل اسپری استفاده می کنید، مهم است که آن را فقط روی پوست استفاده کنید. استفاده از آن،در هیچ قسمت دیگری از بدن، مانند غشاها یا غشاهای مخاطی مانند دهان، بینی یا چشم توصیه نمی شود.

توجه داشته باشید که هنگام کار با اتیل کلراید، رعایت تمام دستورالعمل‌های ایمنی و دستورالعمل‌های استفاده مناسب برای به حداقل رساندن هرگونه خطر یا خطرات احتمالی مرتبط با استفاده از آن بسیار مهم است.

عوارض دارو

اتیل کلرید مانند هر داروی دیگری می تواند عوارض جانبی ایجاد کند. شدت و فراوانی عوارض جانبی ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. بیشتر عوارض جانبی ناشی از مصرف نادرست یا مصرف بیش از حد دارو است. استفاده از این دارو فقط با راهنمایی یک متخصص یا متخصص مراقبت های بهداشتی مهم است.

عوارض جانبی رایج اتیل کلراید شامل اثرات عصبی و عضلانی مانند بی حسی مداوم یا فلج عضلانی است. سایر عوارض جانبی ممکن است شامل تحریک پوست، احساس سوزش یا سوزش، قرمزی یا تورم در محل مصرف، سردرد، سرگیجه، حالت تهوع، استفراغ و مشکلات تنفسی باشد. در موارد نادر، ممکن است منجر به تشنج یا واکنش های آلرژیک نیز شود.

اگر پس از استفاده از اتیل کلراید هر گونه عوارض جانبی شدید یا مداوم را تجربه کردید. فوراً به دنبال مراقبت های پزشکی است. همچنین توصیه می شود قبل از استفاده از اتیل کلراید، پزشک خود را در مورد هر گونه دارو، مکمل یا شرایط پزشکی که دارید معطلع کنید. تا از هرگونه تداخل دارویی یا عوارض احتمالی جلوگیری شود.

سخن آخر

اتیل کلرید که با نام کلرواتان نیز شناخته می شود، گازی بی رنگ است که در دمای اتاق و فشار اتمسفر وجود دارد. نقطه جوش آن ۱۲ درجه سانتیگراد است و معمولاً به عنوان یک بی حس کننده موضعی ملایم برای بی حس کردن پوست قبل از عمل هایی مانند سوراخ کردن گوش و بیوپسی پوست استفاده می شود. علاوه بر این، از آن در درمان آسیب های ورزشی استفاده می شود.

محصولات مشابه : متیلن کلراید 

متیلن کلراید چیست

سوالات متداول

آیا اتیل کلرید مضر است؟

قرار گرفتن کوتاه مدت: اتیل کلرید ممکن است باعث خواب آلودگی، بیهوشی، ضربان قلب نامنظم و مرگ شود. همچنین ممکن است باعث سوزش چشم و گرفتگی شکم شود. بر روی پوست ریخته شود، ممکن است باعث سرمازدگی شود

اتیلن کلراید چیست ؟

اتیل کلرید مایعی بی رنگ و فرار است که قبلاً به عنوان بیهوشی عمومی استفاده می شد و در حال حاضر به عنوان بی حس کننده موضعی استفاده می شود..

 

 

امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *