پرکلرواتیلن و تمام مواردی که باید در مورد آن بدانید ؟

پرکلرواتیلن-ایران مول

پرکلرواتیلن

پرکلرواتیلن چیست ؟ کاربردها و موارد استفاده از آن ؟ خطراتو عوارض ؟ خواص فیزیکی-شیمیایی ؟ نحوه تولید ؟ عوارض ناشی از آن ؟ قیمت خرید و فروش آن ؟ جایگزین آن ؟ پرکلرو اتیلن سلوی فرانسه ؟ ساختار شیمیایی آن ؟ کاربرد آن در خشک شویی ؟ برای خرید پرکلرواتیلن و دریافت قیمت پرکلرواتیلن با کارشناسان ما، در ایرانمول تماس بگیرید. اگر سوالی هم داشتید برای من کامنت کنید در اسرع وقت پاسخ گو خواهم بود.
   خرید و فروش پرکلرواتیلن در ایران مول

فهرست مطالب ( مطالبی که در مورد دی کلرومتان در این صفحه خواهید خواند )

 1. اطلاعات محصول
 2. پر کلرواتیلن چیست ؟
 3. خواص فیزیکی – شیمیایی
 4. کاربرد
 5. تولید
 6. تولید پر کلرواتیلن در ایران
 7. MSDS
 8. خطرات و عوارض
 9. ایمنی ماده شیمیایی پرکلرواتیلن
 10. حمل و نقل و ذخیره سازی
 11. قیمت خرید پرکلرواتیلن
 12. خرید و فروش پرکلرواتیلن
 13. سخن آخر
 14. پرسش- پاسخ

بسته بندی

۱- اطلاعات محصول

اطلاعات و مشخصات فنی پرک برای خرید پرکلرواتیلن شامل موارد زیر می باشد. ناگفته نماند که فروش پرکلرواتیلن در بزرگترین تامین کننده مواد شیمیایی با نام ایران مول انجام می شود.
مشخصات فنی ماده موجود در مجموعه ایران مول
نام ترکیب شیمیاییپرکلرو اتیلن
فرم ماده | حالت فیزیکیمایع
کشور تولید کنندهچین، فرانسه
واحد اندازه گیریکیلوگرم
بسته بندیبشکه
وزن۳۰۰ کیلوگرم – ۳۳۰ کیلوگرم
حداقل سفارش۱ بشکه
حداکثر سفارشنامحدود
آنالیز پرکلرواتیلنpdf
آنالیز پرکلرواتیلن صنعتیpdf

برای خرید پرکلرواتیلن می توانید با مشاوران ایران مول تماس گرفته و از آخرین قیمت پرکلرواتیلن مطلع شوید.

۲-پرکلرواتیلن چیست ؟

تتراکلرواتیلن (Tetrachloroethylene)، که با نام پرکلرواتیلن ( Perchloroethylene)، پرک  و بسیاری از نام های اختصاری دیگر مانند “perc” یا “PERC” و “PCE” مشهور است. یک کلروکربن با فرمول شیمیایی Cl2C = CCl2 یا C2CL4 است. که، به طور گسترده به عنوان پاک کننده پارچه استفاده می شود. از این رو گاهی به آن “مایع خشک شویی” می گویند. به گونه ای که بسیاری از صنعتگران پرک را با عنوان مایع خشک شویی می شناسند.  
پر کلرواتیلن چیست ؟
 
پرکلرواتیلن

۱-۲-پرکلرواتیلن سلوی (Slave) فرانسه

پرکلرواتیلن سلوی (Slave) فرانسه، به علت کیفیت عالیش از محبوبیت بالایی برخوردار است. در حال حاضر شرکت ایران مول آماده عرضه مستقیم پرک (Perc) یا پرکلرواتیلن سلوی (Slave) فرانسه به شما مصرف کنندگان عزیز می باشد. قیمت پرکلرواتیلن فرانسوی را از، کارشناسان ایران مول جویا شوید. 

پرکلرواتیلن چیست ؟

۲-۲-پرکلرواتیلن پتروکم (Petrochem) چین

پرکلرواتیلن پتروکم (Petrochem) چین، به علت قیمت مناسبش بیشترین سهم فروش را در ایران به خود اختصاص داده است. در حال حاضر شرکت ایران مول آماده  عرضه پرکلرواتیلن پتروکم (Petrochem) چین به شما مصرف کنندگان عزیز می باشد.

پرکلرواتیلن صنعتی

۳-۲-تفاوت پرکلرواتیلن چین و فرانسه

پرکلرواتیلن پتروکم (Petrochem) چین، در مقایسه با پرکلرواتیلن سلوی (Slave) فرانسه از قیمت کمتری برخوردار است. با این وجود محصول فرانسه از کیفیت بالای تری نسبت به محصول چین برخوردار است. با توجه به نیاز خود می توانید یکی از محصولات فوق را انتخاب کنید.
 

برای خرید پرکلرواتیلن با شماره ۰۲۱۲۲۸۷۶۳۹۰تماس گرفته و آخرین قیمت پرکلرواتیلن را از ایران مول بخواهید.

۳-نگاه اجمالی به خواص پرک

پرکلرو اتیلن به عنوان یک مایع فرار بی رنگ ، شفاف ، غیر قابل احتراق با بوی اتر ظاهر می شود. نامحلول در آب است. و به عنوان حلال تمیز کننده خشک ، حلال چربی زدا ، ماده خشک کننده فلزات و در ساخت سایر مواد شیمیایی استفاده می شود. در زیر برخی از ویژگی های پرک آورده شده است.
 • قدرت حلالیت بالا : پرک به علت قدرت حلالیت بالا در خشک شویی ها استفاده می شود. (حلالیت این ماده در آب بسیار کم است. اما با اتر، بنزن و کلروفرم قابل امتزاج است و قابلیت حل شدن در اکثر روغن ها را دارد).
 • غیر قابل اشتعال :  تترا کلرواتیلن اشتعال زا نیست. ولی در صورت قرار گیری در معرض نور خورشید یا آتش، گاز سمی فسژن تولید می کند. (نقطه اشتعال : غیر قابل اشتعال.)
 • ترکیبات مرتبط  : تری کلرواتیلن، دی کلرواتیلن، تتراکلرواتیلن

خرید پرکلرواتیلن بسیار مهم است و باید در مورد خواص فیزیکی و شیمیایی آن بیشتر بدانید برخی خواص فیزیکی و شیمیایی تترا کلرواتیلن در جدول زیر آورده شده است.

فرمول شیمیاییC2CL4
نام آیوپاکتترا کلرواتیلن
نام انگلیسیTetracholoroethene
شکل ظاهریمایع بی رنگ
بودارای بویی شیرین و ملایم شبیه کلروفرم است.
جرم مولکولی۱۶۵٫۸۲ گرم بر مول
چگالی۱٫۶۲ گرم بر سانتی متر مکعب
نقطه ذوب۱۹- درجه سانتیگراد ( ۲- فارنهایت، ۲۵۴ کلوین)
نقطه جوش۱۲۱٫۱ درجه سانتیگراد ( ۲۵۰٫۰ درجه فارنهایت، ۳۹۴٫۲ کلوین)
جدول خواص فیزیکی و شیمیایی پرکلرواتیلن

۱-۳- ساختار شیمیایی C2Cl4

پرک از چهار اتم کلر متصل به اتم کربن تشکیل شده است. اتم های کلر موجود در این ترکیب شیمیایی، به وسیله یک پیوند دوگانه به یکدیگر متصل شده است. ساختار شیمیایی پر کلر را مشاهده کنید.

ساختار شیمیایی پرکلرواتیلن
تتراکلرواتیلن
پرکلرواتیلن
 

۴-کاربرد و موارد استفاده پرکلرواتیلن در یک نگاه

قبل از خرید پرکلرواتیلن بهتر است با کاربرد آن آشنا شوید. Perc، یک ماده شیمیایی مهم تجاری است، که به عنوان حلال در خشک شویی، به عنوان چربی زدا فلزات و به عنوان واسطه شیمیایی استفاده می شود. پرکلن در خشک شویی جایگزین تترا کلرید کربن (که دیگر استفاده نمی شود) شده است. و در محصولات خانگی مانند چسب و صنایع دستی، محصولات پاک کننده و چربی زدا وجود دارد. از پرک در سموم دفع آفات و معالجه کرم قلاب استفاده می کردند. کاربرد این ماده تجاری به ‌طور پیوسته رو به توسعه است. سایر کاربردهای تترا کلرو اتیلن عبارتند از :

 • *ماده اولیه جهت تولید کلرو فلورو کربن، تری کلرو تری فلور و اتان
 • *به عنوان پاک کننده حلال های آلی – پاک کننده فلزات و سطوح (چربی زدا)
 • *در صنعت پتروشیمی : به عنوان احیاء کننده کاتالیست‌های صنایع پتروشیمی
 • *به عنوان حلال در صنعت رنگ، پوشش و چسب – حلال در فرمولاسیون آئروسل
 • *صنعت خشک شویی (به عنوان ماده شوینده در خشک شویی (به عنوان پاک کننده لکه و چربی))
 • *ماده اولیه مورد نیاز برای تولید کلروفلوروکربن (CFC) و تری کلرو تری فلورو اتان (CFC-113)
 • *در برخی از محصولات مصرفی همچون نوارهای رنگی و لکه بردار
 • و…

۱-۴-موارد استفاده پرک در صنعت خشک شویی

 • از اوایل دهه ۱۹۵۰، تتراکلرواتیلن، یکی از متداول ترین حلال های تمیز کننده در صنعت خشک شویی بوده است. تتراکلرو اتیلن برای تمیز کردن خشک مناسب است. زیرا قابل اشتعال نیست. و ماده چربی زدایی خوبی است که الیاف پارچه را اشباع نمی کند. بنابراین، مانع از تورم و جمع شدن پارچه می شود.
 • دهه ۱۹۶۰، می توان گفت در این دهه تقریبا تمام خشک شویی های ایالات متحده از پرکلرواتیلن استفاده می کردند. و در سال ۲۰۰۷، این رقم مصرفی به ۷۰درصد رسید.
 • در سال ۲۰۱۲، این ماده در ۲/۳ خشک شویی های کشور دانمارک و ۹۰% خشک شویی های فرانسه استفاده می شد.
 • تغییرات در ماشین های خشک شویی در کشورهای ایالات متحده و اروپا صورت گرفته است. این در صورتی است که قبل از دهه ۱۹۶۰، اکثر ماشین آلات از نوع انتقال دهنده ای بودند که لباس ها (که در تترا کلرو اتیلن غوطه ور شده بودند) به صورت دستی از واشر به خشک کن منتقل می شدند.
در دهه ۱۹۶۰ دستگاه های خشک شویی اختراع شدند که نیاز به قرار دادن دستی واشر نداشتند. علاوه بر این، ماشین آلات جدید به جاذب کربن مجهز بودند و به جو نفوذ نمی کردند. بهبود در بازیافت حلال های صنعت خشکشویی در ماشین های بسته باعث شده است که بیش از ۹۵ ٪ تترا کلرواتیلن در این ماشین های مدرن بازیابی شود. به دنبال پاسخ به محدودیت های استفاده از تتراکلر اتیلن در صنعت خشک شویی، جایگزین های دیگری همچون ۱-بروموپروپان، دی اکسید کربن، حلال های هیدروکربن و پروپیلن گلیکول اتر استفاده شد. علاوه بر این، دستگاه های خشک شویی نیز مجهز و به روز شدند.

دریافت آخرین قیمت پرکلرواتیلن صنعتی از سایت ایران مول

 

کاربرد های پرکلرواتیلن در خشک شویی کدامند ؟

در واقع در خشک شویی با استفاده از مواد شوینده، ماشین ها و تجهیزات مورد نیاز به شست و شو و تمیز کردن لباس ها می پردازند. در این مکان ها، به منظور پاک کردن لکه های روغنی و لباس هایی که با آب خراب می شوند، از ماده شیمیایی پرک استفاده می کنند. علت این امر را می توان نقطه ذوب و چرخه طولانی آن بیان نمود. جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله “کاربرد پرکلرواتیلن در خشک شویی ” را مطالعه کنید. قیمت پرکلرواتیلن را در ایران مول دریافت کنید و با دیگر تامین کنندگان مواد شیمیایی مقایسه نمایید.

۵-نحوه تولید پرک چگونه است ؟

نخستین بار مایکل فارادی، در سال ۱۸۲۱ با استفاده از تجزیه حرارتی هگزا کلرواتان موفق به سنتز تترا کلرو اتیلن شد. سرانجام، ۶۰ سال بعد (در سال ۱۹۸۵) در ایالت متحده، تولید این محصول به صورت تجاری آغاز شد. روند تولید پرکلن در طول زمان در حال تغییر است. در سال ۱۹۹۳، تولید تتراکلرواتیلن از طریق واکنش هیدروکربن، گاز کلر و تترا کلرید کربن در دمای ۵۰۰-۷۰۰ درجه سانتیگراد پیشنهاد شده است. در سال ۲۰۰۸، تتراکلرواتیلن با یک فرآیند کلرزنی مستقیم تولید می شود.
فرآیند پرکلرین شامل واکنش کلر با اتیلن دی کلراید (EDC) و کلروکربن های مختلف C1-C3، برای تولید پرکلرواتیلن و محصول مشترک تترا کلرید کربن است. این واکنش یک محصول خام تشکیل می دهد، که از تقطیر این محصول، ماده خالص پرکلرواتیلن تولید می شود.

۳ C2H4Cl2     +    ۱۱ Cl2             – >       ۲ CCl4   +    ۲ C2Cl4   +   ۱۲ HCl

علاوه بر موارد ذکر شده، PEC توسط سه فرآیند زیر تولید می شود. انواع روش های تولید “perc” شامل موارد زیر می باشد.
 • کلرزنی مستقیم (direct chlorination) اتیلن دی کلراید (کلردار کردن اتیلن دی کلراید)
 • oxychlorination اتیلن دی کلراید (اکسی کلونیزاسیون)
 • chlorinolysis هیدروکربن (کلردار کردن هیدروکربن ها)
بیشترین “perc” موجود، توسط روش کلردار کردن هیدروکربن های سبک (مانند : متان، اتان، پروپان یا پروپیلن) در دمای بالا تهیه می شود.

۱-۵-فرآیند chlorinolysis هیدروکربن

بیشتر PCE تولید شده در ایالات متحده توسط فرآیند chlorinolysis هیدروکربن تشکیل می شود. این فرایند شامل کلرزنی همزمان و تجزیه گاز هیدروکربن هایی است که در آن کلر با مشتقات هیدروکربن کلر و یا با یک هیدروکربن مانند متان، اتان، پروپان یا پروپیلن واکنش می دهد. محصولات عمده این فرآیند شامل PCE، تترا کلرید کربن و کلرید هیدروژن است. این فرآیند محصول خامی را بدست می آورد که پس از تقطیر و تصفیه از آن، PCE قابل فروش حاصل می شود. واکنش را می توان با معادلات زیر نشان داد :
واکنش فرآیند chlorinolysis هیدروکربن

۶-تولید پرکلرواتیلن در ایران

پرکلر و اتیلن در ایران تولید می شود ؟

تتراکلرواتیلن، به طور عمده، از طریق سه روش کلردار کردن هیدروکربن های خاص، کلردار کردن اتیلن دی کلراید و اکسی کلرونیزاسیون تولید می شود.

تولید این ماده تجاری، در ایران صورت نمی گیرد. اما، فروش پرکلرواتیلن در ایران انجام می شود، این محصول وارداتی است. ایران مول، یکی از بزرگترین واردکنندگان و توزیع کنندگان پر کلرو اتیلن در ایران است.

۷- MSDS پر کلرواتیلن – برگه اطلاعات ایمنی آن

قبل از خرید پرکلرواتیلن، به برخی از نکات ایمنی نوشته در برگه اطلاعات ایمنی (MSDS) توجه کنید. این نکات، در این قسمت آورده شده است. در صورت بروز علائم زیر به پزشک مراجعه کنید. تترا کلرواتیلن از طریق چشم، پوست و استنشاق وارد بدن می­ شود. در صورت تماس پرک با چشم، بلعیدن و پوست فورا اقدامات زیر را انجام دهید.
 
 • چشم : در صورت تماس پرک با چشم، سریعا چشم را به مدت ۱۵ دقیقه با آب فراوان شست و شو دهید.
 • پوست  : در این صورت پوست را به مدت ۱۵ دقیقه با آب و صابون فراوان شست و شو دهید. در صورت سوزش پوست به پزشک مراجعه کنید.
 • بلعیدن یا نوشیدن : دهان را با آب فراوان شست و شو دهید. بعد از شست و شوی دهان، مقداری آب بنوشید.
 • استنشاق : شخص را به بیرون منتقل کنید. در صورت عدم تنفس، به فرد تنفس مصنوعی بدهید. و سریعا به پزشک مراجعه کنید.
لازم به ذکر است که قبل از استفاده از هر ماده شیمیایی MSDs آن را مطالعه کنید.
دانلود msds
  pdf

۱-۷-راه های ورود پرکلرواتیلن به بدن

قبل ازینکه اقدام به خرید پرکلرواتیلن کنید بهتر است از راههای ورود آن به دن کمی اطلاعات داشته باشید. معمولا پر کلرو اتیلن از طریق بلعیدن، استنشاق و تماس پوستی وارد بدن می شود. این موارد در زیر توضیح داده شده است.
 • بلعیدن : PCE، از طریق نوشیدن آب آشامیدنی وارد بدن می شود. (آب آلوده به پرک)
 • استنشاق یا تنفس : پرک از لباس های تمیز و خشک یا محصولاتی که حاوی پرکلرواتیلن هستند، آزاد و سپس از طریق تنفس وارد بدن ما می شود.
 • تماس پوستی : پرک از طریق موارد زیر وارد پوست می شود.

تماس با لباس های تمیز و خشک – محصولات ساخته شده با پر کلرو اتیلن – تماس دست با خاک آلوده به پرک – استحمام (آب آلوده به تتراکلرواتیلن)

۸-خطرات و عوارض پرکلرواتیلن

عوارض و خطرات پرکلرواتیلن صنعتی به شرح زیر است. 

 • بخارات Perc برای چشم، بینی و گلو تحریک کننده است. قرار گیری کوتاه مدت در معرض پرک موجب اختلال در بینایی، تاخیر در زمان واکنش و اختلال در یادگیری و حافظه می شود.
 • سوختگی می تواند در اثر تماس مستقیم تترا کلرواتیلن با پوست ایجاد شود.
 • پرک آلوده کننده شدید آب است. برای محیط زیست خطرناک است. ممکن است سرطان زا و سمی باشد.
لوزی خطر پرکلرواتیلن دو عامل غلظت و مدت زمان قرار گیری در معرض پرک، بر عوارض ناشی از آن، تاثیرگذار است.

۱-۸-قرار گیری کوتاه مدت

 • تنفس : تنفس زیاد تتراکلرواتیلن، در مدت زمان کوتاه، باعث سرگیجه، خواب آلودگی، سردرد، تهوع و استفراغ، عدم تحرک و هماهنگی، سوزش چشم و مجاری تنفسی می شود.
 •  تماس پوستی : پرک موجب قرمزی و سوزش پوست می شود.

۲-۸-قرار گیری دراز مدت در معرض آن

قرار گرفتن طولانی مدت در معرض پرک خشکشویی، موجب بروز عوامل زیر می شود.
 • تغییرات در حافظه
 • تغییرات در زمان عکس العمل
 • کاهش هوشیاری و بینایی
 • سرطان

۹- ایمنی ماده شیمیایی پرکلرواتیلن

لوزی خطر

اگر نیاز به خرید پرکلرواتیلن دارید بهتر است برای مشاوره خرید و دریافت قیمت پرکلرواتیلن با مشاوران ایران مول تماس بگیرید.

لازم شما مصرف کنندگان عزیز قبل استفاده از تتراکلرواتیلن با نکات ایمنی آن آشنا شوند. در زیر به توضیح آن می پردازیم.

اشتعال : این ماده غیر قابل اشتعال است (در صورت اشتعال ماده سمی تولید می کند)

پیشگیری :

در صورت استفاده از ماده شیمیایی تتراکلرواتیلن، از لباس محافظ مناسب، دستکش، هود، شیلد صورت و.. استفاده کنیم.

حد امکان از تماس پوستی، چشمی و بلع و گوارش با تتراکلرو اتیلن پرهیز کنید. و درصورت رعایت نکردن موارد ایمنی لازم است کمک های اولیه زیر را انجام دهید.

کمک اولیه :

 •  تنفس : فرد را به بیرون منتقل کنید (هوای آزاد).
 • تماس پوستی : محل تماس را با آب فراوان و صابون فراوان شست و شو دهید (به مدت ۱۵ دقیقه).
 • در صورت تماس چشمی : چشم را با آب فراوان و صابون بشویید (به مدت ۱۵ دقیقه).
 •  بلع و گوارش : دهان را آب بشویید. سپس به پزشک مراجعه کنید.

۱۰-حمل و نقل و ذخیره سازی

 • PCE، را باید به دور از مواد ناسازگار و نور مستقیم خورشید ، در محلی خشک و خنک و با تهویه مناسب نگهداری کنید.
 • دمای مناسب جهت نگهداری پرک > 35 درجه سانتیگراد است. (نباید در دمای بیش از ۳۵ درجه سانتیگراد (۹۵ درجه فارنهایت) ذخیره شود.)
 • زمانی که، تتراکلرواتیلن در معرض دمای زیاد، گرما یا احتراق قرار بگیرد، گاز کلرید هیدروژن (که برای بینی و گلو بسیار تحریک کننده است) و به میزان کمی، گاز فسژن (یک گاز بسیار سمی) تولید می کند.

۱۱-قیمت خرید پرکلرواتیلن

از آن جا که امروزه، بیشترین دغدغه خریداران ما تهیه محصولاتی با کیفیت و با قیمت مناسب است. شرکت ایران مول با پایین ترین قیمت نسبت به سایر رقبا پرکلرواتیان (PEC) را در اختیار شما قرار می دهد. اگر PCE احتیاج دارید با ما در تماس باشید. برای آگاهی از قیمت محصول با همکاران ما در واحد فروش در تماس باشید.
دریافت قیمت پرکلرواتیلن از ایران مول به عنوان بزرگترین تامین کننده برای فروش پرکلرواتیلن صنعتی

مشخصات بسته بندی پرکلرواتیلن

بسته بندی 

بشکه

وزن 

۳۰۰ کیلوگرم – ۳۳۰ کیلوگرم

کشور تولید کننده 

چین (Petrochem)، فرانسه (Slave)

حداقل و حداکثر سفارش 

۱ بشکه – حداکثر (نامحدود)

 

پرکلرواتیلن

۱۲-خرید و فروش پرکلرواتیلن

شرکت ایران مول با دو دهه سابقه درخشان، توانایی عرضه محصول پرکلرواتیلن با بهترین برند های مطرح جهانی را دارد. لذا برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت، خرید و فروش پرکلرواتیلن و سایر سوالات با همکاران ما در واحد فروش در ارتباط باشید.
 
ردیفمحصولقیمت
۱پرکلرواتیلن سلوی فرانسه تماس بگیرید.
۲خرید پر کلرواتیلن خشک شویی تماس بگیرید.
۳پرکلرواتیلن صنعتیتماس بگیرید.
۴حلال پرکلرواتیلنتماس بگیرید.

شماره تماس دفتر :   ۰۲۱۲۲۸۷۶۳۹۰ شماره همراه :   ۰۹۱۹۸۰۲۴۴۳۲ واتساپ :   ۰۹۱۹۸۰۲۴۴۳۲

۱۳-سخن آخر 

پزکلرواتیلن (تتراکلرو اتیلن) یک هیدروکربن کلر دار بی رنگ، فرار، غیر قابل اشتعال، با بوی شبیه اتر است که در صورت قرار گرفتن در معرض نور خورشید یا شعله های آتش ممکن است بخارات سمی فسژن ساطع کند. و عمدتاً به عنوان حلال تمیز کننده در خشکشویی و فرآوری منسوجات و تولید فلوروکربن ها استفاده می شود. قرار گرفتن در معرض این ماده دستگاه تنفسی فوقانی و چشم را تحریک می کند. و باعث اثرات عصبی و همچنین آسیب کلیه و کبد می شود. پیش بینی می شود تتراکلرو اتیلن یک ماده سرطان زای انسانی باشد و ممکن است با افزایش خطر ابتلا به سرطان پوست، روده بزرگ، ریه، مری و مجاری ادراری و همچنین لنفوسارکوم و سرطان خون در ارتباط باشد.

 

فروش پرکلرواتیلن در ایران مول یکی از بزرگترین تامین کننده های مواد شیمیایی انجام می شود. برای دریافت قیمت پرکلرواتیلن می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

۱۴-پرسش- پاسخ

سوال از شما، مشاوره و پاسخگویی رایگان از ما 

قیمت پر کلرو اتیلن چقدر است ؟

جهت اطلاع از قیمت این محصول با کارشناسان ما در واحد فروش در تماس باشید.

نحوه فروش عمده پرکلرواتیلن چگونه است ؟

پرکلرواتیلن به صورت عمده و جزئی (۱بشکه) در مجموعه ایران مول به فروش می رسد.

پرکلرو اتیلن خشک شویی را از کجا بخرم ؟

ایران مول، این محصول با کیفیت و با قیمت مناسب در اختیار شما قرار می دهیم.

 
4.4/5 - (5 امتیاز)

2 دیدگاه دربارهٔ «پرکلرواتیلن و تمام مواردی که باید در مورد آن بدانید ؟»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *