از عوارض متیلن کلراید چه می دانید ؟

عوارض متیلن کلراید

نام تجاری: از عوارض متیلن کلراید چه می دانید ؟

موجودی: تماس بگیرید!

قیمت محصول: تماس بگیرید!

در مورد عوارض متیلن کلراید بیشتر بدانید ؟

متیلن کلرید عمدتاً به عنوان حلال استفاده می شود. اثرات استنشاق کوتاه مدت متیلن کلراید در انسان، عمدتاً شامل اثرات سیستم عصبی از جمله کاهش عملکردهای بینایی، شنوایی و حرکتی است، اما این اثرات پس از توقف مواجهه قابل برگشت هستند. اثرات مواجهه طولانی مدت با متیلن کلراید حاکی از آن است که سیستم عصبی مرکزی (CNS) یک هدف بالقوه در انسان و حیوانات است. داده های انسانی در مورد متیلن کلراید و سرطان بی نتیجه است. مطالعات حیوانی، حاصل از استنشاق متیلن کلراید، افزایش سرطان کبد و ریه و تومورهای خوش خیم غدد پستانی را گزارش کرده است. در ادامه این مطلب به توضیح مفصل خطرات و عوارض متیلن کلراید خواهیم پرداخت.

برای خواندن کاربرد متیلن کلراید کلیک کنید.

نحوه قرار گیری در معرض متیلن کلراید

استنشاق هوای محیط، مسیر اصلی قرار گرفتن انسان در معرض متیلن کلراید است. البته افراد در صورت مصرف و مواجهه شغلی، به‌ویژه در اثر رنگ‌آمیزی اسپری یا سایر کاربردهای آئروسل در معرض آن قرار می گیرند. افرادی که در این مکان ها کار می کنند می توانند این ماده شیمیایی را تنفس کنند. یا ممکن است با پوست تماس پیدا کند.

شما ممکن است از طریق هوا، غذا و یا محصولات مصرفی در معرض متیلن کلراید قرار گیرید. این ترکیب، به سرعت و سهولت تبخیر شده، و وارد هوا می شود. بزرگترین پتانسیل برای قرار گرفتن در معرض آن هنگامی است که بخار هوا آلوده می شود.

متیلن کلراید چیست و آن را از کجا تهیه کنیم؟ این مقاله را از دست ندهید.

عوارض متیلن کلرایدخطرات و عوارض متیلن کلراید

مسمومیت با متیلن کلراید، در طی عملیات پاکسازی رنگ نشان داده شده است. استنشاق مقادیر بالای متیلن کلراید، می تواند کشنده باشد. در موارد حاد، موجب اختلال در سیستم عصبی مرکزی (CNS) از جمله کاهش عملکردهای بینایی، شنوایی و روانی حرکتی شده است، اما این اثرات پس از توقف مواجهه قابل برگشت هستند. در غلظت های بالا باعث تحریک بینی و گلو می شود.

آیا متیلن کلراید از طریق پوست جذب می شود؟ برای جواب سوال کلیک کنید.

استنشاق متیلن کلراید عوارض زیر را در پی دارد.

متیلن کلراید (CH2Cl2) یک مایع بی رنگ است که می تواند به چشم، پوست، کبد و قلب آسیب برساند. قرار گرفتن در معرض آن می تواند باعث خواب آلودگی، سرگیجه، بی حسی و گزگز اندام ها و حالت تهوع شود. همچنین، ممکن است باعث سرطان شود. قرار گیری در معرض مقادیر بالای آن می تواند باعث از دست دادن هوشیاری و مرگ شود.

 

  •  سردرد
  • سرگیجه
  • حالت تهوع
  • از دست دادن حافظه
  • به سیستم عصبی آسیب می رساند.

خطرات آتش سوزی متیلن کلراید

خطرات ویژه محصولات احتراق : محصولات تولید شده در آتش، ممکن است تحریک کننده یا سمی باشند.

قابل اشتعال در شرایط خاص، دود (یا گازهای) تحریک کننده یا سمی ایجاد می کند. مواد منفجره تحت شرایط خاص گرمایش باعث افزایش فشار با خطر ترکیدن می شود.

چه جایگزینی برای متیلن کلراید وجود دارد؟ برای پاسخ این سوال روی لینک آبی کلیک کنید.

خطرات و عوارض متیلن کلرایدخلاصه خطرات متیلن کلراید

متیلن کلراید یک مایع بی رنگ با بوی ملایم و شیرین است. نام دیگر آن دی کلرومتان است. متیلن کلرید به طور طبیعی در محیط وجود ندارد. متیلن کلرید به عنوان یک حلال صنعتی و به عنوان پاک کننده رنگ استفاده می شود. همچنین ممکن است در برخی از محصولات آئروسل و آفت کش ها یافت شود و در ساخت فیلم عکاسی استفاده می شود.

اثرات حاد (کوتاه مدت) استنشاق متیلن کلراید در انسان عمدتاً شامل اثرات سیستم عصبی از جمله کاهش عملکردهای بینایی، شنوایی و حرکتی است، اما این اثرات پس از توقف مواجهه قابل برگشت هستند.

سوالات متداول

اثرات طولانی مدت متیلن کلراید چیست ؟

قرار گیری در معرض متیلن کلرید، خطرات مزمنی بر سلامتی از جمله سرطان، اثرات سمی کبد، کلیه و تولید مثل و اختلالات شناختی دارد.

آیا متیلن کلراید سرطان زا است ؟

وزارت بهداشت و خدمات انسانی (DHHS) مشخص کرده است که متیلن کلراید را می توان به طور منطقی پیش بینی نمود که یک ماده شیمیایی سرطان زا است. EPA مشخص کرده است که متیلن کلراید می تواند، یک عامل احتمالی سرطان زا در انسان است.

میزان سمیت دی کلرومتان چقدر است ؟

اگرچه دی کلرومتان کمترین میزان سمیت در میان کلروهیدروکربن C1 دارد، اما خطراتی را به همراه دارد. استنشاق آن می تواند علائمی از قبیل خواب آلودگی تا تحریک دستگاه تنفسی و حتی مرگ ایجاد کند. همچنین ممکن است سرطان زا باشد، اما مطالعات کافی برای تعیین میزان قرار گیری در معرض آن، که باعث سرطان می شود، انجام نشده است.

 

 

 

 

 

امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *