کالیفون

کالیفون (گام رزین)

کالیفون (colophony) ، که با اسامی رزین ، گام رزین و کلافون مشهور و شناخته شده است. یک ترکیب شیمیایی سخت و شکننده و زردرنگ است که کاربرد زیادی در ساخت صابون ، لاک ، الکل و جوهر دارد. در ادامه به مطالعه بیشتر این محصول ، کاربرد ، قیمت خرید ، فروش  و سایر موارد می پردازیم. همراه ایران مول باشید.

فروش کالیفون (colophony)

شرکت ایران مول با دو دهه سابقه درخشان، توانایی عرضه مواد شیمیایی گام رزین با بهترین برند های مطرح جهانی را دارد. لذا برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت، خرید و فروش رزین و سایر سوالات خود با همکاران ما در واحد فروش ایران مول در ارتباط باشید.

شماره تماس دفتر :    ۰۲۱۲۲۸۷۶۳۹۰

شماره همراه :          ۰۹۱۹۸۰۲۴۴۳۲

واتساپ :                 ۰۹۱۹۸۰۲۴۴۳۲

خرید کالیفون (colophony)

جهت خرید رزین با کارشناسان فروش ما در مجموعه ایران مول در ارتباط باشید.

شماره تماس دفتر :   ۰۲۱۲۲۸۷۶۳۹۰

قیمت کالیفون (colophony)

جهت اطلاع از قیمت گام رزین با همکاران ما در واحد فروش مجموعه ایران مول در ارتباط باشید.

شماره همراه :   ۰۹۱۹۸۰۲۴۴۳۲

اطلاعات محصول

نام محصول : کالیفون

فرم ماده : جامد

واحد اندازه گیری : کیلوگرم

وزن هر بشکه : ۲۲۵ کیلوگرم 

راه های ارتباطی تماس با مجموعه ایران مول

شماره تماس دفتر :  ۰۲۱۲۲۸۷۶۳۹۰

شماره همراه   :      ۰۹۱۹۸۰۲۴۴۳۲

کالیفون چیست ؟

گام رزین ،رِزینی است که از پس‌ماندهٔ تقطیر تربانتین تصفیه ‌نشده مغز چوب درختان کاج، شیر کنده و ریشه درخت تولید می شود. این صمغ در حالت مایع حرارت داده می شود. تا برخی از اجزا از آن جدا شوند. سپس این صمغ در درون قالب های مخصوص ریخته می شود. منتظر می مانیم تا سرد و جامد شود. گام رزین ، به صورت ماده ای نسبتا شفاف و به رنگ زرد تا سیاه در محیط ظاهر می شود. عموما رزین ، در دمای اتاق جامد و شکننده است اما در دماهای بالا (دمای ذوب متفاوت است معمولاً بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ درجه سانتیگراد) ذوب می‌شود. کالیفون همچنین بسیار قابل اشتعال است و  هنگام سوختن دود سیاهی را تولید می کند. بنابراین هنگام ذوب کالیفون باید بسیار دقت کنیم. کالیفون در موادی مانند الکل اتر بنزن قابل حل می باشد.

گام رزین

کاربرد 

*کلوفان ، به عنوان ماده چسبناک در صنعت چسب استفاده می شود. 

*در تهیه و تولید صابون 

*در تهیه انواع واکس های براق کننده استفاده می شود. 

*در آهارزنی کاغذ جوهرهای چاپ (قرار گرفتن طولانی مدت در معرض کلوفن ، با استفاده از محصولات پوشیده شده با رزین ، مانند چاپگر لیزری یا کاغذ فتوکپی ، می تواند نوعی درماتیت تماسی صنعتی را ایجاد کند.)

*در برخی از شمعدانی نقره ای ، مسی و قلع استفاده می شود. 

*گام رزین همچنین برای تهیه موم کفاشی ، برای انعطاف پذیر شدن آبجوهای آبجو و بسیاری از اهداف دیگر مانند تهیه سطوح پشتیبان برای ظروف قلع ، ظروف مسی یا حتی ظروف نقره و طلا هنگام منبت کاری یا حکاکی آنها استفاده می شود. نقطه ذوب نسبتاً کم و فرم جامد آن باعث می شود که کلوفن مایع در ظرف ریخته شود و در صورت خنک شدن امکان برجستگی یا حکاکی ظرف بدون تغییر شکل در ظرف را فراهم می کند . حتی اگر پوستی کاملاً نازک داشته باشد.

*رزین ، ماده تشکیل دهنده چاپ جوهر ، کاغذ فتوکپی و چاپ لیزر ، لاک الکل ، چسب (چسب) ، صابون ، اندازه کاغذ ، نوشابه ، مایع لحیم کاری و موم آب بندی است.

*در صنعت ساختمان سازی

*در ساخت اجزای نوری مانند لنزها و شیشه های صیقل داده شده استفاده می شود. 

خواص و ویژگی کالیفون

*شکل ظاهری : به صورت جامد شکننده و با بویی ناخوشایند در محیط ظاهر می شود. (عموما ، این ماده به صورت جامد شیشه ای رنگ در محیط وجود دارد. اگرچه برخی از گام رزین ها در محلول کریستال ها را تشکلیل می دهند. 

*نقطه ذوب : دارای نقطه ذوب متفاوتی می باشد. بعضی از رزین ها در دمای آب جوش نیمه مایع هستند و برخی دیگر در دمای ۱۰۰ درجه سانتیگراد تا ۱۲۰ درجه سانتیگراد ذوب می شوند.

*رزین ، اشتعال زا است. به صورت شعله دودی می سوزد. از این باید هنگام ذوب شدن مراقب باشیم. 

*گام رزین ، در الکل ، اتر ، کلروفروم و بنزن محلول می باشد. 

خطرات 

قرار گرفتن طولانی مدت در معرض گام رزین موجب آسم شغلی می شود. 

دیدگاه‌ خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *