تیتان ۵۵۶۶

تیتان

نام تجاری: تیتان ۵۵۶۶

موجودی: تماس بگیرید!

قیمت محصول: تماس بگیرید!

تیتان ۵۵۶۶ چیست ؟ دی اکسید تیتانیوم که به نام اکسید تیتانیوم (IV) یا تیتانیا نیز شناخته می شود، یک ترکیب معدنی با فرمول شیمیایی TiO2 است. هنگامی که به عنوان رنگدانه استفاده می شود، سفید تیتانیوم، پیگمنت سفید ۶ (PW6) یا CI 77891 نامیده می شود. این یک جامد سفید و نامحلول در آب است، اگرچه اشکال معدنی آن سیاه به نظر برسد. معمولاً از ایلمنیت، روتیل و آناتاز استخراج می‌شود. در ادامه به توضیح، خواص فیزیکی و شیمیایی، قیمت خرید و فروش آن، نکات ایمنی و مشخصات فنی و بسته بندی آن خواهیم پرداخت.

مجموعه ایران مول با دو دهه سابقه درخشان، توانایی عرضه مواد شیمیایی صنعتی با بهترین برند های مطرح جهانی را دارد. لذا برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت، فروش و خرید تیتان ۵۵۶۶ و سایر سوالات خود با همکاران ما در واحد فروش ایران مول در ارتباط باشید. 

  ماده تیتان اطلاعات فنی
آنالیز تیتان ۵۵۶۶ (دیتا شیت تیتان ۵۵۶۶) آنالیز تیتان 5566
کشور تولید کننده چین – آمریکا – آلمان – کره
 بسته بندیکیسه
 وزن ۲۵ کیلوگرم

تیتان ۵۵۶۶ چیست ؟

دی اکسید تیتانیوم یک پودر سفید رنگ، بی بو، بی مزه با pH 7.5 است. که به سه شکل کریستالی وجود دارد.

تیتان دی اکسید از نظر ساختاری یا کریستالی، دارای سه مدیفیکاسیون روتیل، آناتاس و بروکیت است. که از بین موارد ذکر شده نوع بروکیت آن، فاقد کاربرد صنعتی است.

 

تیتان 5566

گرید های تیتان موجود در بازار

ذرات اولیه در دی اکسید تیتانیوم برای تشکیل مواد انباشته به وسیله پیوندهای شیمیایی با یکدیگر پیوند می دهند. تا به صورت توده شوند. برخی از مهم ترین گریدهای این ماده تجاری شامل موارد زیر می باشد.

تیتان R5566- تیتان R298 – تیتان R271 – تیتان R230 – تیتان ۲۲۲۰ – تیتان R900 – تیتان ۲۱۹۰ – تیتان K100 – تیتان RR2 – تیتان SR236 – تیتان R105 – تیتان KA100 – تیتان A1 – تیتان R868 – تیتان R838 – تیتان R270

تشخیص یا شناسایی کیفی تیتان دی اکسید

ترکیب TiOSO4 تیتانیل سولفات، در اثر مخلوط کردن و حرارت تیتان با پتاسیم دی سولفات به دست می آید. که با هیدروژن پر اسید آب اکسیژنه تشکیل یک کمپلکس با رنگ زرد متمایل به نارنجی را می دهند.

این روش را می توان در صورت فقدان پتاسیم دی سولفات با سولفوریک اسید نیز انجام داد.

  • مقدار کمی تیتان را داخل لوله آزمایش ریخته
  • با احتیاط و رعایت نکات ایمنی یک تا دو میلی لیتر سولفوریک اسید را به اضافه می کنیم.
  • لوله آزمایش حاوی موارد را حرارت می دهیم.
  • سرد کردن مخلوط
  • مخلوط سرد شده را با آب رقیق می کنیم
  • محلول را صاف می کنیم.
  • افزودن مقدار کمی هیدروژن پراکسید به محلول صاف شده
  • درصورت وجود تیتان دی اکسید، ترکیب زرد رنگی به دست می آید.

نحوه تولید

تیتانیوم، نهمین عنصر فلزی رایج در پوسته زمین، است که معمولاً در گیاهان و حیوانات یافت می شود. تیتانیوم به طور طبیعی با اکسیژن برهمکنش می‌کند و اکسیدهای تیتانیوم را تشکیل می‌دهد که معمولاً در سنگ‌های معدنی ، ماسه‌ها و خاک‌ها یافت می‌شود.

کاربرد تیتان ۵۵۶۶

۸۰ درصد از دی اکسید تیتانیوم در جهان در صنعت رنگ، لاک، کاغذ و پلاستیک استفاده می شود.

۸ درصد از دی اکسید تیتانیوم در جهان در مصارفی همچون جوهر چاپ، الیاف، لاستیک، محصولات آرایشی -بهداشتی و مواد غذایی استفاده می شود.

۱۲ درصد باقی مانده در مصارف تولید تیتانیوم خالص فنی، شیشه و سرامیک شیشه، سرامیک الکتریکی، پتینه فلزی، کاتالیزور، هادی های الکتریکی و واسطه های شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد.

لایه های نازک

زمانیکه به عنوان یک لایه نازک به کار برده می شود ، ضریب شکست و رنگ ، آن را به یک پوشش نوری بازتابنده عالی برای آینه های دی الکتریک تبدیل می کند.

*در تولید لایه های نازک تزئینی مانند توپاز آتش عرفانی استفاده می شود.

*برخی از گرید های رنگدانه‌های مبتنی بر تیتانیوم اصلاح‌شده که در رنگ‌های درخشان، پلاستیک‌ و لوازم آرایشی مورد استفاده قرار می گیرد.

تیتان در رنگدانه (پودر تیتانیوم رنگ سازی)

دی اکسید تیتانیوم برای اولین بار در سال ۱۹۱۶ به تولید انبوه رسید، و به علت درخشندگی و ضریب شکست بسیار بالایش، پرکاربردترین رنگدانه سفید است. اندازه کریستال دی اکسید تیتانیوم به طور ایده آل در حدود ۲۲۰ نانومتر است. (اندازه گیری شده توسط میکروسکوپ الکترونی)

TiO2، یک ماده موثر مات کننده پودری شکل است که از آن به عنوان رنگدانه برای ایجاد سفیدی و کدورت محصولاتی مانند رنگ ها، پوشش ها، پلاستیک ها، کاغذها، جوهرها، غذاها، داروها (قرص) و بیشتر خمیردندان ها استفاده می شود.

خمیر دندان : این ماده در ۲/۳ خمیردندان های موجود در فرانسه استفاده شده است.

تیتانیوم دی اکسید، اغلب به عنوان سفید کننده و از بین برنده کدر ها استفاده می شود.

ضد آفتاب

اکثر افراد با دی اکسید تیتانیوم به عنوان یک ماده فعال در ضد آفتاب آشنا هستند. دی اکسید تیتانیوم به عنوان یک ماده فیلتر کننده اشعه ماوراء بنفش در کرم ضد آفتاب عمل می کند.

در محصولات آرایشی و بهداشتی و مراقبت از پوست، دی اکسید تیتانیوم به عنوان رنگدانه، ضد آفتاب و غلیظ کننده استفاده می شود.

در خمیر دندان

دی اکسید تیتانیوم در اندازه های مختلف ذرات که هم در روغن و هم در آب قابل پخش هستند و در درجه های خاصی برای صنایع آرایشی و بهداشتی تولید می شود. همچنین یک عنصر رایج در خمیر دندان است.

کاتالیزور

دی اکسید تیتانیوم در مقیاس نانو به عنوان یک ماده پشتیبانی برای کاربردهای کاتالیزور استفاده می شود. کاربردهای عمده آن در صنعت خودروسازی برای حذف گازهای خروجی مضر و در نیروگاه ها برای حذف اکسیدهای نیتروژن است.

در ظروف چینی

دی اکسید تیتانیوم بی بو و جاذب است. مهمترین عملکرد آن به صورت پودری به عنوان یک رنگدانه پرکاربرد برای ایجاد سفیدی و کدورت است. دی اکسید تیتانیوم به عنوان یک عامل سفید کننده و مات کننده در لعاب های چینی استفاده شده است که موجب درخشندگی، سختی و مقاومت اسیدی آن ها می شود.

بازار جهانی

صنایع رنگ و رنگ دانه در سال های ۲۰۱۴-۲۰۱۵ در نیمکره شمالی، به علت افزایش محصولات ارزان و بی کیفت دچار چالش شده بود. این روند تا اواخر سال ۲۰۱۶ ادامه داشت.

چین و اروپای غربی بزرگترین تولید کننده، این ماده در جهان است.

پیش بینی می شود که با توجه به کاربردهای گسترده این ماده در جهان، شاهد رشد سالیانه این ماده باشیم.

فروش تیتان ۵۵۶۶ – اکسید تیتانیوم – پودر تیتان R-5566

ایران مول، یکی از بزرگترین وارد کنندگان مواد اولیه شیمیایی صنعتی در ایران است. این شرکت تجربه بالایی در حوزه مواد اولیه صنعتی شیمیایی دارد. شما می توانید جهت تهیه مواد اولیه با کیفیت، مقرون به صرفه با کارشناسان ما در واحد ایران مول در ارتباط باشید.

تیتان 5566

لیست قیمت تیتان ۵۵۶۶ – اکسید تیتانیوم – تیتان چینی – پودر تیتان R-5566

جهت استعلام سریع قیمت دی اکسید تیتانیوم با کارشناسان ما، در ایران مول در تماس باشید.

ردیفنوع محصولقیمت
۱قیمت پودر تیتانیوم سفیدتماس بگیرید

پرسش- پاسخ

مشتاقانه آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستیم.

سوال از شما، پاسخگویی و مشاوره رایگان از ما

پودر تیتان را از کجا بخریم ؟

ایران مول ارائه دهنده انواع پودرهای تیتان با کیفیت در ایران است. پودر تیتان با کیفیت را از ما بخواهید.

قیمت پودر تیتان ۵۵۶۶ چقدر است ؟

جهت اطلاع از قیمت تیتان R-5566 با ما در تماس باشید.

پودر تیتان با تاریخ ۲۰۲۲ را از کجا تهیه کنم ؟

ایران مول ارزائه دهنده مواد شیمیایی با تاریخ روز (-۲۰۲۳۲۰۲۲) در ایران است.

موارد استفاده تیتان را می دانید ؟

دی اکسید تیتانیوم یک اکسید تیتانیوم با فرمول TiO2 است. یک اکسید طبیعی که از ایلمنیت، روتیل و آناتاز تهیه می شود، کاربردهای گسترده ای دارد. این کاربردها عبارتند از : *به عنوان رنگ خوراکی استفاده می شود. *فوتو الکترو کرومیک * حسگرها

آیا تیتان برای بدن مضر است ؟

استنشاق دی اکسید تیتانیوم می تواند برای انسان سرطان زا باشد.

استفاده از تیتان در مواد غذایی بی خطر است؟

استفاده از دی اکسید تیتانیوم بی خطر است و سازمان غذا و داروی آمریکا راهنمایی دقیقی در مورد میزان استفاده از آن در غذا را ارائه می دهد. مقدار دی اکسید تیتانیوم برای مواد غذایی که استفاده می شود بسیار کم است. FDA محدودیت ۱ درصد دی اکسید تیتانیوم را برای غذا تعیین کرده است.

4.8/5 - (51 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *